Kamery KISMiA / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Katowicki radny Krzysztof Kraus z Forum Samorządowego zwrócił się do władz miasta w kwestii poprawy bezpieczeństwa na osiedlu Witosa. Dopytywał o możliwy rozwój systemu miejskiego monitoringu w tym obszarze Katowic.

Przypomnijmy, Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy to w sumie ponad 270 kamer rozmieszczonych na terenie całego miasta. Pomimo tego, że system jest przez wielu krytykowany, to czasami sama obecność kamer odstrasza np. wandali.

Reklama

„Czy Miasto Katowice planuje rozwój miejskiego systemu monitoringu na terenie dzielnicy?” – dopytywał radny Kraus.

Nowo powołany na stanowisko sekretarz miasta Maciej Stachura, poinformował, że w tym roku miasto chce zainstalować 48 kamer. W tym 37 w Centrach Przesiadkowych Sądowa, Zawodzie, Brynów. 1 kamera znajdzie się na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej i Kościuszki, a pozostały w Murckach, Zawodziu, Burowcu i Śródmieściu.

Instalacja kamer ma się zakończyć do IV kwartału tego roku.

„Biorąc powyższe pod uwagę rozbudowa miejskiego monitoringu w rejonie osiedla Witosa może nastąpić po zakończeniu ww. zadań oraz zabezpieczeniu środków finansowych na wykonanie kolejnych punktów kamerowych. Nadmieniam również, iż mieszkańcy Katowic w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego mogą zgłosić projekt zadania publicznego w zakresie montażu kamer monitoringu na terenie osiedla Witosa, a następnie w trybie głosowania wybrać to zadanie” – stwierdził Maciej Stachura.

Obecnie na osiedlu Witosa policja realizuje tzw. „Plany Działania Priorytetowego” mające ograniczyć zachowania patologiczne w rejonie ulic Obroki 51, Kwiatkowskiego 8 oraz Witosa 13.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.