Wizualizacja inwestycji przy ulicy Damrota w Katowicach

Firma chce wykorzystać „lex deweloper” i wybudować budynek na ulicy Damrota. Radni będą głosować w tej sprawie na sesji Rady Miasta Katowice. Urząd przygotował uchwałę, Gdyby radni wydali zgodę na inwestycję, to powstanie od 70 do 90 mieszkań.

Do miasta z chęcią wykorzystania tzw. lex deweloper zwróciła się katowicka spółka Millenium Inwestycje Sp. z o.o., chce skorzystać z tzw. specustawy mieszkaniowej, która pozwala budować z pominięciem planu miejscowego.

Inwestor chce budować budynek wielorodzinny z częścią usługowo handlową i parkingiem podziemnym. Powstanie od 151, maksymalnie 194 miejsc parkingowych, zabudowa ma mieć od 38 do 42 metrów wysokości (do 11 kondygnacji). Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie dopuszcza takiej inwestycji. Pozwala na tym terenie na przeprowadzenie „inwestycji (…) na cele zabudowy usługowej”. Studium uwarunkowań mówi maksymalnie o budowie do 8 kondygnacji w tym rejonie.

Inwestycja przy ulic Damrota / fot. bip.katowice.eu

Powierzchnia terenu objęta wnioskiem to 4188 mkw., a powierzchnia zabudowy – to od 2000 -2400 mkw.

Na temat inwestycji negatywnie wypowiedział się zespół, którą ją analizował w Radzie Jednostki Pomocniczej Śródmieście. Zwrócono m.in. uwagę na wysokość budynków oraz niezgodność z planem miejscowym.

„Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego jest najlepszym narzędziem do kształtowania urbanistyki miasta i określania wielowymiarowej wizji jego rozwoju. W opinii Zespołu, MPZP ze względu na ustawowy nakaz przeprowadzenia pełnych konsultacji, pozwala najlepiej wyważyć racje inwestorów z interesem publicznym najpełniej zaangażować w ten proces mieszkańców” – czytamy w przygotowanym dla radnych dokumencie.

Ostatecznie w sprawie decyzję podejmą radni, którzy będą głosować nad uchwałą.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.