Kamery KISMiA / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Miasto Katowice szuka firmy, która zaprojektuje i wykona nowe kamery miejskiego monitoringu na terenie Katowic – w sumie dodatkowo pojawi się 10 kamer. Zrealizowane zostaną w Bogucicach, Murckach, Zawodziu i Śródmieściu.

Obecnie Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy to ponad 270 kamer. Pojawią się kolejne, które zostaną włączone do systemu. Miasto ogłosiło postępowanie w tej sprawie.

W Murckach 2 kamery pojawią się na słupach w rejonie ulic Bielskiej i Baczyńskiego, finansowane są w ramach projektu do Budżetu Obywatelskiego (Bezpieczne Murcki). W Bogucicach kamera pojawi się na ulicy Kopalnianej i Dobrowolskiego, w rejonie ulicy Katowickiej, w Parku Boguckim, oraz na słupie w rejonie ulic Sztygarskiej i Ścigały.

W Sródmieściu kamera ma się pojawić na słupie  rejonie ulic Dudy Gracza i Bulwary Rawy, w Zawodziu w rejonie ulic Bogucickiej i Akademickiej, a także na słupie przy ul. 1 Maja oraz Wyspiańskiego. W Dąbrówce Małej w rejonie ulic Strzelców Bytomskich oraz Le Ronda.

Miasto na oferty czeka do 11 stycznia, wykonawca będzie miał 7 miesięcy od podpisania umowy na instalację kamer i włączenie ich do systemu KISMiA.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. ale to będą znów takie kamery, z których nagrania i tak nikogo nie będzie dało rady rozpoznać? I w razie potrzeby będzie ewentualnie widać, że okradł cię „mężczyzna średniego wzrostu w ciemnej kurtce”? a koszt jednostkowy będzie wyższy niż hollywoodzkiej kamery filmowej…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.