Samochód Straży Miejskiej w Katowicach zaparkowany przed Urzędem Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Targana wewnętrznymi problemami straż miejska szuka pracowników. Oferuje 2,8 tys. zł brutto na początek. Katowicka jednostka ma 6 wolnych etatów, a dla tych którzy po roku przejdą egzamin, może zaoferować nieco ponad 3 tys. zł brutto.

W 2020 roku o Straży Miejskiej w Katowicach było głośno. Strażnicy protestowali, pisali sami na swoją jednostkę donosy, a podczas rozmowy z InfoKatowice.pl stwierdzili, że tak niewydolna jednostka nie powinna funkcjonować. Miasto robi teraz kontrolę w straży, a ta szuka pracowników.

6 etatów czeka

Wymagania to m.in. polskie obywatelstwo, ukończone 21 lat, wykształcenie średnie, nienaganna opinia, dobra sprawność fizyczna czy niekaralność sądowa.

„Praca w Straży Miejskiej w Katowicach jest pracą dla społeczeństwa. Jest zadaniem trudnym i wyczerpującym . Wymaga  Twojego zaangażowania, odpowiedzialności i uczciwości. Przyszli funkcjonariusze będą się uczyć sposobów podejmowania interwencji, wezmą również udział w szkoleniu podstawowym, którego celem będzie m.in.  umiejętność zachowania się w ekstremalnych sytuacjach oraz poznanie zagadnień prawa” – czytamy w ofercie pracy.

Co Straż Miejska jest w stanie zaoferować? 2,8 tys. zł brutto na start, stabilne zatrudnienie, dodatek za wieloletnią prace (od 5-20%)

„Pierwsza umowa zawarta na czas określony trwający 12 miesięcy, w czasie której aplikant przechodzi obowiązkowe szkolenie podstawowe w ramach adaptacji zawodowej – po roku zatrudnienia i pozytywnie zdanym egzaminie kończącym ww. szkolenie możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awans na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym 3.055,00 zł brutto” – czytamy w ofercie pracy.

Straż kusi też „13-tką”, bezpłatnymi szkoleniami, świadczeniami socjalnymi, ubezpieczeniami grupowymi.

Pełną ofertę pracy znajdziecie tutaj. Rekrutacja trwa do 20 stycznia.

Strażnicy miejscy mówią, że jednostka powinna zostać rozwiązana. Opowiadają o problemach: „Jeden wielki burdel”

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.