Dustin Watten / foto: GKS Katowice

Dustin Watten, amerykański siatkarz, drugi sezon z rzędu reprezentujący barwy GieKSy, przeznaczył 10.000 złotych na wsparcie siatkarskich klubów pracujących z młodzieżą, które przeżywają problemy finansowe.

Dustin Watten jest reprezentantem Stanów Zjednoczonych, grającym na pozycji libero. Do GieKSy trafił w ubiegłym sezonie i od razu zaskarbił sobie sympatią katowickich kibiców nie tylko swoją dobrą grą, ale także dużym zaangażowaniem i łatwością w nawiązaniu kontaktu z publicznością.

Kilka dni temu Watten opublikował krótkie nagranie na jednym z portali społecznościowych, na którym informuje, że postanowił przeznaczyć 10 tysięcy złotych na wsparcie dla siatkarskich klubów pracujących z młodzieżą.

Poniżej przedstawiamy treść wypowiedzi siatkarza w tłumaczeniu Katarzyny Medwid.

Jeśli prowadzicie polski klub młodzieżowy lub pracujecie w nim i jesteście w ciężkiej sytuacji finansowej napiszcie do mnie. To zostanie między nami, i będzie anonimowe, nie podam nigdzie Waszego nazwiska, chyba że będziecie chcieli. Mam zamiar wysyłać małe darowizny do każdego klubu z budżetu 10 000 złotych. Jeśli inni sportowcy chcieliby się dołożyć byłoby wspaniale, ale nie chcę na nikim wywierać presji. Zawsze czułem się kochany i wspierany w Polsce, tak więc jest to dla mnie naturalne, że chcę pomóc. Proszę podzielcie się tym z trenerami i prezesami polskich klubów młodzieżowych – jestem z Wami, nie przestaniemy – musimy wierzyć, że razem damy radę. Bądźcie silni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.