Miika Franssila (z lewej) i prezes GKS-u Marek Szczerbowski / foto: materiały prasowe

Fiński hokeista Miika Franssila podpisał nową umowę z GieKSą i będzie reprezentował barwy klubu w kolejnym sezonie. W Katowicach pozostaje także amerykański siatkarz Dustin Watten.

Miika Franssila, 27-letni obrońca pochodzący z fińskiego Luumäki, większość dotychczasowej kariery spędził w swoim kraju. W sezonie 2017/18 bronił barw brytyjskiego Sheffield Steelers, a w kolejnym roku przeniósł się do węgierskiego Dunaújvárosi Acélbikák. GKS Katowice był dla Franssili trzecim zagranicznym klubem w karierze; Fin zaskarbił sobie sympatię kibiców GieKSy nieustępliwością na lodzie, a także instynktem strzeleckim i zmysłem do gry kombinacyjnej. Fin zanotował w poprzedniej edycji Polskieh Hokej Ligi 8 bramek i 19 asyst.

Reklama

– Chcieliśmy wyselekcjonować z obcokrajowców występujących dotychczas w drużynie tych, którzy najwięcej wnosili do zespołu i Miika jest właśnie jednym z tych zawodników. Jego nieprzeciętne umiejętności ofensywne będą dalej dostarczały emocji kibicom GieKSy, co bardzo nas cieszy. Franssila potrafi zagrać niekonwencjonalnie i nie boi się podjąć ryzyka, a to nie tak często spotykana umiejętność w naszej lidze wśród obrońców – ocenił dyrektor sportowy sekcji Roch Bogłowski.

GKS Katowice poinformował także dzisiaj o kolejnym kontrakcie w sekcji siatkarskiej. W klubie pozostanie amerykański libero Dustin Watten, z którym, pomimo burzy medialnej, udało się dojść do porozumienia w sprawie rozliczenia kontraktu za grę w poprzednim, zakończonym przedwcześnie sezonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.