Zatrzymany 29-latek / fot. Policja

Mężczyzna został ugodzony nożem w twarz. Bójka w Katowicach zakończona usiłowaniem zabójstwa. Zdarzenie miało miejsce w Panewnikach

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 29-latek, który ugodził nożem swojego rówieśnika. Grozi mu dożywocie. W jednym z budynków doszło do bójki pomiędzy dwoma mężczyznami – takie zgłoszenie dotarło do policji.

„Z relacji zgłaszającego wynikało, że jeden z nich został ciężko raniony nożem. Na miejsce natychmiast zostali skierowani katowiccy policjanci. Jako pierwsi dotarli wywiadowcy, którzy kilka ulic dalej zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu” – mówi Łukasz Kloc z katowickiej policji. „Jak ustalili śledczy, pomiędzy 29-latkami doszło do kłótni, w czasie której jeden z nich ugodził nożem drugiego w twarz. Pokrzywdzony szybko trafił do szpitala, gdzie udzielona pomoc medyczna uratowała mu życie” – dodaje.

W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Zachód zatrzymanemu przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych katowicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.