Bezdomny / fot. Pixabay.com
Reklama

Miasto szuka lokalu pod jadłodajnie dla bezdomnych. Wyremontuje lub postawi nowy. W budżecie na 2021 roku miasto Katowice ma zarezerwowane 600 tys. zł na remont lokalu pod jadłodajnie dla bezdomnych. Potrzebna jest kolejna, bo obecnie funkcjonująca na ulicy Jagiellońskiej, którą prowadzi Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne pęka w szwach. Wydaje dziennie nawet 500 posiłków.

Liczba bezdomnych – zwłaszcza w czasach koronawirusa w Katowicach wzrosła. To przyjezdni z okolicznych miast. Szacuje się, że może ich być nawet o 35 procent więcej.

W Katowicach podczas pandemii wydawano posiłki bezdomnym, czego nie robiono we wszystkich miastach regionu, dlatego to do Katowic zjechali bezdomni z okolicznych miejscowości i już zostali.

„30-35 procent to osoby, które przyjechały z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej czy Siemianowic Śląskich” – mówił InfoKatowice.pl, Dietmar Brehmer z Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego.

Miasto, jak podkreślają władze Katowic potrzebuje miejskiej jadłodajni. Chce ją przygotować.

„Szukamy obiektu, który mógłby się nadać, do przeprowadzenia jadłodajni czy zrobienia z tego ładnego miejsca. Potrzebny nam jest obiekt między 200 a 300 mkw.” – mówi wiceprezydent Jerzy Woźniak.

Gdzie powstanie jadłodajnia dla bezdomnych?

Obiekt zlokalizowany miałby być na osi tramwajowej północ-południe lub wschód-zachód. „Nie mamy takiego obiektu” – przyznaje Woźniak. Jeżeli miasto nie znajdzie takiego lokalu, a w zasobach miejskich go nie ma – to będzie chciało postawić nowy obiekt, który będzie pełnił funkcję jadłodajni.

Wybrano nawet dwie lokalizacje: jedna w okolicach Punktu 44 na ulicy Gliwickiej w Katowicach-Załężu, druga – o, której mówił wiceprezydent – jest rejon skrzyżowania ulicy Porcelanowej z aleją Korfantego. Z tym, że takiego skrzyżowania w Katowicach nie ma.

„Szukamy rozwiązania, mamy na to część środków” – przyznał wiceprezydent Woźniak.

Wizytówka Katowic, która nie zachęca i jest sporym problemem dla miasta i miejskiej promocji

Reklama

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.