Tłum tańczył i podskakiwał w rytm muzyki techno na Rynku w Katowicach. „Kto nie skacze ten za PiS-em” – krzyczeli zebrani. Ogromna ilość mieszkańców zebrała się po raz kolejny, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

To drugi dzisiaj protest, o godzinie 12.00 studenci i uczniowie przeszli ulicami Katowic. Obecnie na Rynku odbywa się „Spacer z siostrami” – po raz pierwszy spacer rozpoczął się w tej lokalizacji, a nie pod Archikatedrą Chrystusa Króla.

Tłum na Rynku tańczył i skakał w rytm muzyki techno. „Kto nie skacze ten za PiS-em hop, hop, hop” – krzyczeli zebrani, którzy planują przemarsz przez ulice miasta.

“Gdyby ministranci zachodzili w ciążę, to aborcja byłaby sakramentem” – tej treści napis pojawił się w trakcie przemarszu przez miasto. Pojawiały się inwektywy pod adresem PiS i Konfederacji, choć sporo “ukrytych jest pod gwiazdkami” na transparentach. Konfederację jeden z manifestujących pytał o stan Polskiej gospodarki.

W oknach pojawili się też mieszkańcy Katowic, którzy machali protestującym na ulicach. Antyrządowe manifestacje na razie cieszą się poparciem społecznym.

W spacerze po raz kolejny bierze udział wiele młodych osób.

Protesty w obronie praw kobiet i przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego odbywają się w Katowicach od piątku 23 października. Codziennie na ulice miasta wychodzi kilka tysięcy osób żeby zamanifestować swoje niezadowolenie po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, ten uznał, że usunięcie płodu z powodu jego ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodne z konstytucją.

4 KOMENTARZE

    • Może niektórzy nie wierzą w te lipne statystyki. Nie twierdzę, że wirusa nie ma. Ale twierdzę, że 90% zgonów nie jest z powodu korony. Nie znam nikogo, kto potrzebowałby wizyty w szpitalu czy umarl. Jednak znam przypadki, gdzie w akcie jest wpisana korona, a ratownik medyczny przyjechał do zawału.

  1. ktoś kto wydał pozwolenie na zgromadzenie powinien zostać ukarany tak jak ktoś kto nie przestrzega zaleceń władz, albo nawet tylekrotnie ile było osób, widać że są równi i równiejsi wobec prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.