Ułożony wał z worków z piaskiem w Wodzisławiu / fot. Komenda Wojewódzki PSP w Katowicach

Strażacy interweniują do podtopień i szkód wyrządzonych przez silny wiatr w Katowicach. Przy rzecz musieli wyłożyć worki z piaskiem, bo groziła wylaniem. Od wczoraj interweniowali 7 razy w związku z opadami deszczu i silnym wiatrem – głównie chodzi o zalane piwnice, ale były też poważniejsze zdarzenia.

Jak poinformował InfoKatowice.pl Adam Kryla z katowickiej straży pożarnej, w rejonie ulicy Grota-Roweckiego na odcinku około 200 metrów strażacy rozłożyli worki z piaskiem. W pobliżu płynie rzeka Mleczna.

„W celu ochrony pobliskich zabudowań przed wezbraniem większej wody” – mówi Kryla.

Na ulicy Pszczyńskiej – na wysokości salonu Volvo – zalane zostało pomieszczenie magistrali należącej do przedsiębiorstwa wodociągowego. Trwa wypompowywanie wody.

3 interwencje strażaków dotyczyły silnego wiatru. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło na ulicy Tysiąclecia, gdzie na samochód osobowy przewróciło się drzewo.

„Na szczęście nikomu nic się nie stało” – usłyszeliśmy od strażaków.

W regionie odnotowano od wczoraj 600 zdarzeń, w działaniach brało udział około 700 zastępów.

„Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: cieszyńskim, bielskim i m. Bielsko-Biała, wodzisławskim, żywieckim, raciborskim, rybnickim. Strażacy prowadzą działania polegające  głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, posesji i dróg. Budowaniu i umacnianiu wałów, udrażnianiu studzienek i przepustów wodnych oraz usuwaniu, przewróconych przez wiatr drzew” – informuje Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Katowicach.

  • Wodzisław Śląski ul. Chrobrego – przy trzech posesjach postawiono rękawy przeciwpowodziowe (na długości 45m), mające na celu zabezpieczenie budynków mieszkalnych przed napływem wody z rzeki Leśnicy.
  • Przyszowice ul. Brzeg (pow. gliwicki) – podtopiony został odcinek drogi w pobliżu jednej z posesji. Zbudowano wał z worków z piaskiem (na długości 4m). W godzinach popołudniowych (13.10.br. ), w związku z dalszym napływem wody, umocniono wał oraz pompowano wodę napływającą z rzeki Jesienica. Ze względu na zagrożenie podtopieniem, w dniu 14.10.br. podjęto decyzję o ewakuacji zwierząt z pobliskiego gospodarstwa.
  • Grzegorzowice ul. Odrzańska (pow. raciborski)– rozstawiono zapory szandorowe w przerwie wału na jezdni prowadzącej do przeprawy promowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.