Basen Brynów / fot. UM Katowice
Reklama

Jest wykonawca 3 basenu w Katowicach. Pechowa inwestycja w sumie będzie droższa. Obiekty w Brynowie i Burowcu z opóźnieniami, ale zostały oddane do użytku. Trzeci obiekt w Ligocie szukał nowego wykonawcy, będzie budowany w sumie przez około 5 lat i pochłonie ponad 40 mln zł.

Potwierdzają się nasze informacje z połowy września. W końcu jest wykonawca pechowego basenu w Katowicach-Ligocie.

Pod koniec września miasto podpisało umowę z nowym wykonawcą, który otrzyma za dokończenie inwestycji niespełna 30 mln zł. Poprzedni wyrzucony z placu budowy – wykonał prac za 12 mln zł (wtedy basen miał kosztować docelowo 34,2 mln zł). Podpisanie umowy z nową firma trwało dłużej, bo jedno z przedsiębiorstw (NDI – wykonawca basenów w Burowcu i Brynowie) odwołało się od wyników przetargu. Ostatecznie odwołanie wycofano.

Poprzedni wykonawca zdołał zrealizować roboty żelbetowe do poziomu „0” – zostało wykonane podbasenie oraz wylane niecki pod basen sportowy i rekreacyjny. Nowy wykonawca w najbliższych tygodniach dokona przeglądu elementów już wykonanych przez poprzedniego wykonawcę, a następnie rozpocznie kontynuację budowy pływalni” – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. Dombud ma 19,5 miesiąca na dokończenie inwestycji.

W październiku zeszłego roku informowaliśmy, że jeden z trzech basenów w Katowicach ma duże problemy. Chodzi o obiekt przy ulicy Wczasowej. Basen w Ligocie był wtedy gotowy w zaledwie 33 procentach, a miasto zmierzało do rozwiązania umowy z wykonawcą firmą Erbud, która miała ogromne opóźnienia – inwestycja ruszyła w 2017 roku.

Katowice na baseny

Działające już dwa obiekty w Brynowie i Burowcu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Do końca września odwiedziło je już ponad 118 tysięcy osób. Dlatego jestem pewien, że trzeci basen umożliwi jeszcze większej grupie katowiczan aktywną rozrywkę. Nowy kompleks basenowy ma być gotowy przed wakacjami w 2022 r. Obiekt będzie bliźniaczy do pływalni w Brynowie i Burowcu” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Ma posiadać 6-torowy basen sportowy o wymiarach 25×16 m, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci wyposażony w atrakcje, trybuny dla widzów na 115 miejsc, 80-metrowa zjeżdżalnia, sale sportowe oraz sauny, a także dodatkowo strefę odnowy biologicznej.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.