Basen przy ul. Wczasowej

Jedna z firm biorących udział w przetargu na dokończenie basenu, ma wycofać odwołanie od jego wyników. Chodzi o obiekt w Katowicach-Ligocie. Będzie droższy, ale jego dalsza budowa ruszy jeszcze w październiku. Firma NDI ma wycofać swoje odwołanie. Pismo w tej sprawie trafiło do katowickiego magistratu. Ciągle jednak toczy się postępowanie przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Basen na Zadolu będzie droższy. To trzeci z basenów obiecanych przez Marcina Krupę, prezydenta Katowic. Już kosztował miasto prawie 12 mln zł, wykonawca wyrzucony z placu budowy – miał w sumie otrzymać za inwestycję 34,2 mln zł.

Duży problem z inwestycją

W październiku zeszłego roku informowaliśmy, że jeden z trzech basenów w Katowicach ma duże problemy. Chodzi o obiekt przy ulicy Wczasowej. Basen w Ligocie był wtedy gotowy w zaledwie 33 procentach, a miasto zmierzało do rozwiązania umowy z wykonawcą firmą Erbud, która miała ogromne opóźnienia – inwestycja ruszyła w 2017 roku.

Wybrano nowego wykonawcę – Dombud,, który ma dokończyć inwestycję za 29,8 mln zł. Od wyników przetargu odwołała się firma NDI, która budowała dwa gotowe już baseny – w Burowcu i Brynowie. To wręcz oblegane obiekty przez mieszkańców.

Postępowanie trafiło do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) w Warszawie. O sprawę basenu dopytywał radny Dawid Kamiński z PiS. Jak się okazało, wszystko jest na dobrej drodze. NDI wysłało pismo do miasta, że wycofuje swoją skargę na wyniki przetargu.

„W pewnym momencie wycofali się z tego odwołania” – mówił Jarosław Łuczyński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji na Komisji Rozwoju Rady Miasta Katowice. –„Czekamy na informacje z KIO o umorzeniu tego postępowania” – dodał.

Według urzędników w październiku powinien się pojawić nowy wykonawca na placu budowy. Będzie miał 15 miesięcy na dokończenie inwestycji.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.