Pierwsze Dzielnica / fot. mat. pras.

Pierwsza Dzielnica jeszcze się nie zbudowała – a mieszkania w większości wyprzedane. 85 procent mieszkań, które powstaje w pierwszym etapie ma już właścicieli. Inwestycja osiągnęła już stan surowy – wkrótce znikną żurawie górujące nad trzema 12-kondygnacyjnymi budynkami.

W pierwszym etapie inwestycji w rejonie ulic Góreckiego i Dobrowolskiego w Katowicach, powstanie 265 lokali w trzech budynkach połączonych dwukondygnacyjnym garażem podziemnym. Na poziomie parteru będą umiejscowione lokale usługowe. Pierwszy etap ma być gotowy w trzecim kwartale 2021 roku.

Reklama

Do końca października inwestycja ma osiągnąć stan surowy. Do tego czasu zostaną zdemontowane żurawie. Trwają przygotowania do montażu zewnętrznej warstwy elewacji, tj. szklanej zabudowy w systemie Lumon 6. Pierwsza Dzielnica będzie drugą inwestycją mieszkaniową w Polsce wyposażoną w ten system. Na najwyższym piętrze każdego budynku została przygotowana konstrukcja stalowa, do której będą mocowane łamacze światła.

Najbardziej zaawansowane prace są prowadzone w segmencie A. Wewnątrz budynku wykonywane są wylewki i wykończenia ścian. Na wszystkich piętrach pojawiła się stolarka okienna. Przygotowywane są także szyny pod montaż szklanych paneli na balkonach i tarasach.

Pierwsze Dzielnica / fot. mat. pras.

W wieżach B i C realizowane są analogiczne roboty, ale pozostają one na innym stopniu zaawansowania. W garażach podziemnych z kolei prace zbliżają się ku końcowi – montowane są tu drzwi i wykańczane pomieszczenia techniczne.

„Choć od połowy marca liczyliśmy się z koniecznością spowolnienia tempa robót, to stan ten okazał się krótkotrwały. Dzięki wprowadzeniu dodatkowych środków ochrony i przeorganizowaniu pracy różnych zespołów, udało nam się uniknąć przestojów. Dziś mogę potwierdzić, że Pierwsza Dzielnica powstaje zgodnie z harmonogramem” – mówi Paweł Florek, dyrektor operacyjny w TDJ Estate.

Obecnie dostępnych jest jeszcze 27 mieszkań – w większości trzypokojowych. 85 procent lokali została wyprzedana. Do wyboru są też kawalerki i ostatnie cztery apartamenty o powierzchni ponad 100 m kw., znajdujące się na najwyższych kondygnacjach.

W ofercie pozostaje 11 lokali użytkowych o metrażach od 28 do 321 m kw.

Drugi etap inwestycji to docelowo nawet 6 budynków 18 kondygnacyjnych, które mają w sumie pomieścić około 800 apartamentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.