Mieszkaniec Katowic pijany kierował samochodem dostawczym. Podał się za swojego brata bliźniaka i teraz grozi mu 5 lat więzienia, do tego prawdopodobnie spore problemy w rodzinie.

39-letni mieszkaniec Katowic został zatrzymany do kontroli w Mikołowie. Zdarzenie miało miejsce w wczoraj tj. w środę 23 września, kilka minut po godzinie 13.00. Policjanci kontrolowali ruch na DK-81, to tzw. „wiślanka”.

„W pewnym momencie zauważyli dostawcze renault, którego kierujący, włączając się do ruchu, nie zatrzymał się przed znakiem “STOP” i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo, ładunek samochodu był niewłaściwie zabezpieczony. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie” – informuje mikołowska policja.

Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów, w trakcie kontroli podał dane swojego brata bliźniaka.

„39-letni mieszkaniec Katowic celowo podał fałszywe dane, gdyż chciał uniknąć odpowiedzialności karnej. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że ma on również wydany przez sąd, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych” – opisują policjanci z Mikołowa.

Mężczyźnie teraz grozi 5 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.