Pociąg na dworcu w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Jakie mamy szanse na biletomaty w pociągach? Możliwe, że będą, choć większe szanse na te urządzenia mają nowe pojazdy, które dopiero kupią Koleje Śląskie. Dlaczego? Powodem są problemy z gwarancją w przypadku montażu automatów.

Wczoraj Koleje Śląskie oficjalnie poinformowały o możliwościach płacenia kartą i Blikiem za bilety w pociągach. To rozwiązanie, którego przez lata brakowało. Zapytaliśmy, co z biletomatami w pociągach i jakie są szanse na tego typu urządzenia.

Marszałek Jakub Chełstowski zaznaczył, że nie jest wykluczone, że nowy tabor Kolei Śląskich będzie już kupowany z wbudowanymi biletomatami. Instalacja tego typu urządzeń w obecnie funkcjonującym taborze rodzi problemy związane z gwarancją.

„Często gwarancja, która jest de facto od producenta, nie pozwala na modyfikację” – zaznaczył marszałek.

Łatwiej tego typu urządzenie określić przewoźnikowi w specyfikacji przetargowej w trakcie zamawiania składów. „W nowej specyfikacji, którą koleje opracują z pewnością taki zapis się znajdzie” – dodał Chełstowski.

Obecnie blisko 300 mobilnych urządzeń do płacenia kartami i Blikiem zostało rozdysponowane do załóg pociągów śląskiego przewoźnika. Za pomocą terminala można uiścić każdą opłatę za bilet. Nie ma kwoty minimalnej, od której można zapłacić kartą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.