Protest w Katowicach / foto: Szymon Kosek

Kilka dni temu opublikowaliśmy informację o demonstracji pod nazwą „Katowice Miastem Nacjonalizmu”, która odbędzie się 18 lipca oraz o piśmie do prezydenta, w którym radny Adam Lejman-Gąska domaga się, aby miasto do niej nie dopuściło. W odpowiedzi na artykuł otrzymaliśmy e-mail od organizatorów wydarzenia, który postanowiliśmy w całości opublikować.

Szanowni państwo,

Korzystając z prawa do repliki chcielibyśmy odnieść się do stygmatyzujących nas treści w przestrzeni publicznej.

Reklama

Z rozbawieniem przyjęliśmy alarmistyczne wypowiedzi radnego Katowic. Osoba, która zasiada w kolegialnym organie władzy samorządowej zażądała od prezydenta miasta zakazania zgromadzenia ponieważ…. mu się nie podoba.

Po raz kolejny doświadczamy jak obłudnym systemem jest liberalna demokracja, w której uprzywilejowanym grupom (“mniejszościom”) wolno niemalże wszystko, podczas gdy zwykłym Polakom nie wolno nic, a żeby ich przekonać o tym, straszy się konsekwencjami, procesami o “mowę nienawiści” i rozwiązywaniem marszy.

Warto przypomnieć, że w czasie gdy radny obudził się i chyba próbuje urządzić medialną kampanię (choć zorganizowaliśmy w poprzednim roku trzy manifestacje w Katowicach, podobnie koledzy z innych organizacji), jego partyjny kolega podlizuje się też takim ludziom jak my, deklarując np. swój udział w Marszu Niepodległości.

Nasze postulaty są proste: chcemy Polski suwerennej i niepodległej w której rządzi suwerenny naród, a która jest zdolna dzięki temu do projekcji swojej siły na arenie międzynarodowej i dbania o swoje interesy i pryncypia. Nie chcemy aby decydujące zdanie miały obce ambasady, banki, korporacje, deweloperzy oraz ich długie ramię: różnoracy, zawodowi “antyfaszyści” czy też popularny ostatnio ruch “lgbt”, tak ja to miejsce dzisiaj.

Nasze postulaty nie różnią się niczym od tych, które na przestrzeni wieków pojawiały się w naszej historii. Dlatego zapraszamy wszystkich na 18 lipca o godzinie 13. Ruszymy z Placu Miarki.

Nacjonalistyczny Górny Śląsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.