Mural z podobizną Rafała Trzaskowskiego / fot. mat. pras.

W Katowicach namalowali mural z podobizną prezydenta Warszawy. Dziwny element kampanii wyborczej pojawił się w dzielnicy Dąb. To obraz Wilhelma Sasnala przedstawiający Rafała Trzaskowskiego.

Malowidło pojawiło się przy ul. Krzyżowej w Katowicach, naprzeciwko domu kultury.

„Postanowiliśmy wprowadzić trochę sztuki ulicznej w krajobraz miejski Katowic” – mówi Łukasz Borkowski ze sztabu Rafała Trzaskowskiego. -„Uważamy, że reklama, także ta polityczna, może przybierać estetyczne, atrakcyjne i niesztampowe formy” – dodaje Borkowski.

Borkowski to katowicki radny, który niegdyś wnioskował do prezydenta Katowic o mural z napisem „Konstytucja”, według popularnego wzoru autorstwa Luki Rayskiego. Autor, chyba znanego wszystkim napisu udostępnia charakterystyczną grafikę z naciskiem na fragmenty słowa “ja” i “ty”  w domenie publicznej. Ostatecznie miasto nie zgodziło się na taką ozdobę przestrzeni publicznej.

Mural z podobizną Rafała Trzaskowskiego / fot. mat. pras.

Mural na II turę

Przypomnijmy, w Katowicach faktycznie Rafał Trzaskowski pokonał Andrzeja Dudę, natomiast urzędujący prezydent dominował w całym regionie.

W razie wygranej Trzaskowskiego, Katowice będą miały mural z prezydentem RP, w razie przegranej wchodzimy w nieco dziwną sytuację, gdzie w Katowicach widniała będzie podobizna urzędującego prezydenta Warszawy.

„Przechodnie sympatycznie reagowali widząc jak malujemy. Miło, że mogliśmy stworzyć coś atrakcyjnego w okolicy” – podsumowuje Łukasz Borkowski.

2 KOMENTARZE

  1. Już dziś trzaskowski dyktuje jakie pytania powinni mu zadawać dziennikarze, niebawem to pozamyka wszystko i nie będzie niczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.