Katowice nie otworzą żłobków i przedszkoli 25 maja, poinformował prezydent Katowic Marcin Krupa w mediach społecznościowych. Miasto kolejny raz przesunęło termin i tutaj również nie ma gwarancji, że żłobki i przedszkola zostaną otwarte. Sytuacja epidemiczna w regionie nie poprawia się.

„Otwarcie nastąpi o tydzień później, czyli od 1 czerwca, oczywiście pod warunkiem, że sytuacja epidemiczna ulegnie zmianie, poprawie lub jakiejś stabilizacji. Żeby można było odpowiedzialnie podjąć tę decyzję – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Kilkaset dzieci chce skorzystać z przedszkoli i żłobków w Katowicach po otwarciu podał prezydent. Miasto obecnie jest gotowe na uruchomienie obiektów, ale ostatecznie nie zdecydowano się na to.

„Ta decyzja jest decyzją przemyślaną” – mówił prezydent.

W Katowicach mamy  324 osoby chore. 6 zmarło, a 507 poddanych jest kwarantannie. Najnowsze dane odnośnie regionu znajdziecie tutaj.

3 KOMENTARZE

    • Logiczne że nie, ale jeżeli sytuacja jest poważna to logiczne że skrajnie nieodpowiedzialne jest puszczanie dzieci do przedszkola! To też zasiłek został przedłużony, to po pierwsze. Po drugie uważam iż było wystarczająco dużo czasu na przemyślenia sytuacji awaryjnych np. Co zrobić jeśli przedszkoli nie otworzą….

  1. Skoro tak bardzo martwi się Pan o dzieci to czemu pozwolił pan otworzyć niepubliczne placówki? Społeczeństwo dwóch klas?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.