Logo wykonane na potrzeby konkursu / fot. UM Katowice

Katowice nie będą Zieloną Stolicą Europy 2022. Wypadły słabiej od Krakowa. Ogłoszono listę miast, które przeszły do finału, niestety nie ma na niej żadnego z Polski. Najlepiej pośród rodzimych miast wypadł Kraków – zajął 5 miejsce.

O tym, że Katowice powalczą o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2022 informowaliśmy w kwietniu ubiegłego roku. Władze miasta powołały nawet specjalny zespół, który ma pomóc w staraniach o tytuł przyznawany przez Komisję Europejską za osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska. Na ten mogą liczyć miasta powyżej 100 tys. mieszkańców.

„Katowicom nie udało się uzyskać awansu do finałowej trójki w konkursie na Zieloną Stolicę Europy 2022. Ale nic straconego, Katowice o ten tytuł starały się po raz pierwszy a jak dotąd w historii konkursu żadnemu miastu nie udało się zdobyć tytułu za pierwszym podejściem” – przekonują urzędnicy na profilu w mediach społecznościowych poświęconemu właśnie konkursowi.

Do finałowej czwórki zakwalifikował się: Dijon (Francja), Grenoble (Francja), Tallin (Estonia) i Turyn (Włochy).

Aplikacja była oceniana w kilkunastu kategoriach jak m.in. klimat, transport publiczny, hałas, odpady, zieleń w mieście, gospodarka ściekami, transport publiczny, gospodarka energetyczna czy zarządzanie środowiskiem.

Do tej pory żadnemu z polskich miast nie udało się zdobyć tytułu Zielonej Stolicy Europy.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.