Prawie 1,2 tys. osób objętych kwarantanną w Katowicach. Rośnie liczba chorych w regionie i ciągle pojawiają się nowe potwierdzone przypadki. Niestety ładna pogoda zachęca do wyjścia z domu, a co za tym idzie dochodzi do większego rozprzestrzeniania się choroby. 

W Katowicach mamy niespełna 1,2 tys. osób znajdujących się w kwarantannie domowej, poinformował prezydent miasta. To stan na 28 marca na godzinę 8.00. 699 osób zostało na nią skierowanych przez Straż Graniczną. Nie zmieniła się na razie liczba potwierdzonych przypadków choroby – ciągle mamy ich 8. Natomiast 3 osoby są hospitalizowane poza miastem.

Śląski Urząd Wojewódzki ciągle informuje o nowych przypadkach zakażeń i kwarantanny. Z danych na 27.03 na godzinę 19.00 wynika, że w województwie śląskim hospitalizowanych jest 127 osób. 11 981 osób objętych jest kwarantanną, a 7 599 – nadzorem sanitarnym.

Reklama

Kolejne przypadki

Już dzisiaj rano informowano o kolejnych 10 nowych przypadkach zakażenia w regionie.

Podczas pobytu w Austrii zakaził się starszy mężczyzna , który obecnie jest hospitalizowany w Tychach. Mieszkaniec, który był podczas kwarantanny domowej pod nadzorem sanepidu w Gliwicach, czuje się dobrze.

Do częstochowskiego szpitala trafił z kolei starszy mężczyzna, u którego wystąpiły uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem i którego stan zdrowia lekarze określają jako średni. Służby sanitarne w Częstochowie ustalają źródło zakażenia. W tym samym szpitalu, w stanie dobrym, przebywa starsza kobieta z najbliższego otoczenia mężczyzny, u której także badanie potwierdziło wynik dodatni.

W swoim domu, pod nadzorem służb sanitarnych w Częstochowie, leczy się kobieta, która najprawdopodobniej zakaziła się w miejscu pracy.

Na oddziale zakaźnym bytomskiego szpitala, z wyraźnymi objawami Covid-19, przebywa mężczyzna w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego. Służby ustalają źródło transmisji zakażenia.

W stanie ciężkim do szpitala zakaźnego w Raciborzu trafił mężczyzna w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. Sanepid dochodzi, gdzie pacjent mógł się zakazić.

W ciężkim stanie w szpitalu w Siemianowicach Śląskich hospitalizowana jest starsza kobieta. Służby sanitarne w Bytomiu ustalają źródło zakażenia.

Do tyskiego szpitala zakaźnego trafił z kolei mężczyzna w sile wieku. Mieszkaniec powiatu gliwickiego jest w stabilnym stanie.

W izolacji domowej, w powiecie cieszyńskim, leczy się kobieta w średnim wieku. Do czasu wystąpienia wyraźnych objawów przebywała w kwarantannie pod kontakcie z osobą zakażoną.

W dobrym stanie zdrowia, pod nadzorem sanepidu w Rybniku, jest mężczyzna w sile wieku, u którego badanie potwierdziło obecność wirusa w organizmie. Mieszkaniec nie umiał jednak powiedzieć, w jaki sposób mógł się zakazić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.