foto: GKS Katowice

Po 3 milionach dla GKS-u Katowice. Radny pyta na co w sumie miasto wyda 13 mln zł zarezerwowanych w budżecie na 2020 rok. Chodzi o pieniądze na wsparcie sportu. 

Kilka dni temu InfoKatowice.pl informowało  o tym, że miasto przekazało 3 mln zł do spółki GKS GieKSa Katowice. To wywołało spore niezadowolenie części mieszkańców, którzy uznali, że pieniądze w dobie kryzysu można by wydać trafniej. W budżecie miasta na 2020 roku zarezerwowano jednak 13 mln zł „w formie dotacji celowej na działalność bieżącą”  w ramach rozwoju wspierania sportu. To z tych pieniędzy do GieKSy trafiły 3 mln zł.

Niezrzeszony radny Dawid Durał, zapytał na co dokładnie miasto Katowice chce wydać zarezerwowane fundusze.

– Zwracam się z zapytaniem na co konkretnie zostaną przeznaczone te pieniądze w roku 2020. Proszę o szczegółowe rozpisanie wydatkowania 13 000 000 zł – zapytał radny. Na odpowiedź trzeba będzie czekać około 14 dni, ponieważ w tym terminie magistrat powinien udzielić rzeczowego wyjaśnienia.

W styczniu pisaliśmy, że do spółki sportowej trafiły pieniądze od miasta na tzw. „organizowanie uprawiania sportu”. Do konkursu przystąpiło 17 katowickich klubów z czego GKS Katowice otrzymał najwięcej pieniędzy. Z ogólnej puli 13 mln zł GieKSa otrzyma 11,2 mln zł.

 

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.