foto: GKS Katowice

Miasto rozdało 13 mln zł. Większość dostał GKS Katowice. Prezydent Katowic Marcin Krupa podpisał zarządzenie w sprawie podziału pieniędzy na tzw. „organizację uprawiania sportu” w 2020 roku.

Do konkursu przystąpiło 17 katowickich klubów z czego GKS Katowice otrzymał najwięcej pieniędzy. Z ogólnej puli 13 mln zł GieKSa otrzyma 11,2 mln zł. Te pieniądze zostaną przeznaczone na działające w spółce sekcje – piłkarską, hokejową, siatkarską i szachową. Co ciekawe, GKS wnioskował o ponad 21 mln zł.

14 pozostałych podmiotów z Katowic otrzymało w sumie 1,8 mln zł, natomiast 2 nie mogą liczyć na żadne pieniądze ze strony miasta (KS Alpino Katowice i KS Rozwój Katowice).

440 tys. otrzymał KS AZS AWF Katowice, 400 tys. zł Naprzód Janów Katowice S.A, a 300 tys. AZS „Uniwersytet Śląski”.

– Wysokość przyznanej dotacji dostosowano do posiadanych środków finansowych na realizację przedmiotowego zadania. Oferty podmiotów, które nie otrzymały dotacji nie spełniły wymogów formalnych stawianych w warunkach konkursowych tzn. nie legitymowały się wystarczającymi osiągnięciami sportowymi – czytamy w dokumencie przygotowanym przez katowickich urzędników.

8 KOMENTARZE

  1. Do tego trzeba jeszcze napisać że miasto Katowice poprzez spółkę miejską MPGK (czyli przez śmieciarzy) sponsoruje ten żałosny klub GKS.
    Czyli każdy mieszkaniec Katowic płacąc podatki płaci ~46 zł na klub trzecioligowy GKS
    Płacąc 21,30 zł za osobę za wywóz śmieci też parę zł dokłada GKS.

    Smutne i przykre jak miasto traktuje KS Rozwój …

  2. I dlatego w przyszłych wyborach samorządowych nie oddam głosu na żadnego “namaszczonego” przez obecnego prezydenta kandydata. Podobnie ma się sprawa radnych. Niech szukają stanowisk w gks. Celowo z małej litery.

  3. Pora odbudowac potege lat 90 tych by mlode pokolenie dostalo zastrzyk emocji,milosci do klubu.Szkoda ze nie widac swiatelka w tunelu w kierunku nowego stadionu.Żal ze niektorzy sa tak przeciwni wydaniu kasy na GKSe.Tak funkcjonuja kluby,nie moze byc tak by nie bylo GKSy na mapy extraklasowej Polski.Katowice zasluguja na pozytywne emocji klubu z bukowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.