22 osoby złamały kwarantannę na Śląsku. To stan na 24 marca. Wszystkim grożą grzywny. Obecnie jesteśmy w “stanie epidemii”, to oznacza, że kara za złamanie kwarantanny sięga nawet 30 tys. zł.

Do złamania nakazu izolacji dochodziło m.in. w Sosnowcu, gdzie trzyosobowa rodzina wybrała się na zakupy, w Katowicach natomiast kobieta wyszła na zewnątrz, a policjantów okłamała, że udała się do lekarza. W Tychach natomiast mężczyzna wybrał się na zakupy.

W Żorach natomiast 32-latek udał się do kolegi, telefonicznie próbował przekonać policjantów, że kwarantannę odbywa w innym mieszkaniu.

– Ostatecznie mężczyzna wbiegł na oczach mundurowych do klatki schodowej i wrócił do swojego mieszkania – informuje policja. O wysokości grzywny teraz zdecyduje sanepid.

W regionie kwarantanną objętych jest około 10 tys. osób. Zdecydowana większość przestrzega ograniczeń nałożonych przez służby sanitarne. Nie udało nam się poznać nazw wszystkich miast, w których złamano nakaz izolacji.

6 KOMENTARZE

  1. Te 22 mogły bezpośrednio zarazić że 100 osób. Pośrednio pewnie tysiące.
    Dlatego pytam dlatego rząd nie utworzył ośrodków kwarantanny. Tylko takie ośrodki mogą gwarantować izolację. Kwarantanna w mieszkaniu to fikcja.

    • Kompletny brak odpowiedzialności za zdrowie i życie ludzi. W Gliwicach są opuszczone jednostki wojskowe. Nie można by tam utworzyć ośrodka kwarantanny. Ale co tom kwarantanna, według PIS wszystko gra. A najważniejsze wybory bo “długopis” ma dobre sądaże. Ten malutki to żenada wystawić go na izbę przyjęć zakaźnego to by docenił korona wirusa.

  2. Państwo za te kary zbiera na 500+ w Dupie im się przewraca by nas udupic ja będę wychodził t gdzie mnie się podoba !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.