Ruszają prace kanalizacyjne na ul. Armii Krajowej. Kierowców czekają duże utrudnienia, które pojawią się już 28 lutego. Chodzi o odcinek od ul. Kościuszki do ul. Małachowskiego.

– W tym okresie fragment ul. Armii Krajowej będzie jednokierunkowy, dlatego kierowcy jadący od strony Ligoty będą prowadzeni objazdem ul. Małachowskiego. Ruch w kierunku Ligoty utrzymany będzie ul. Armii Krajowej  – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy magistratu.

Prace kanalizacyjne na ul. Armii Krajowej

To jednak nie koniec, bo po zakończeniu tego etapu prac wykonawca będzie musiał przeprowadzić analogiczne prace na drugiej połówce ul. Armii Krajowej, a także od strony Piotrowic. To oznacza kolejne utrudnienia.

Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać około 4 tygodni – wszystko jednak zależy od warunków pogodowych.

W ramach inwestycji o wartości 67 mln zł powstaje dwupoziomowe skrzyżowanie. Prace budowlane trwają od początku 2018 roku i zakończą się w III kwartale tego roku. Oddzielony zostanie ruch tranzytowy od lokalnego.

W ramach przebudowy powstanie tunel, dzięki któremu jadąc z centrum w kierunku Mikołowa i też w drugą stronę – nie będziemy zatrzymywać się na tym skrzyżowaniu. W tym miejscu powstanie także dwupasowe rondo, które będzie bezpiecznym rozwiązaniem dla osób poruszających się pomiędzy Piotrowicami, a Ligotą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.