Sprzątanie / fot. UM Katowice
Reklama

Mieszkańcy będą sprzątali Katowice z prywatnymi firmami. Pod egidą miasta i NGO.  W Katowicach inaugurują akcję „SprzątaMy z firmami – godzina dla Ziemi”. 

Urząd Miasta w Katowicach – jak twierdzi – wspiera dążenia przedsiębiorców do włączenia się w działania na rzecz lokalnej społeczności i środowiska, dlatego wspólnie z Sopra Steria inauguruje akcję „SprzątaMy z firmami – godzina dla ziemi”. To sposób na zachęcenie firm z terenu Katowic do aktywności na nowym polu. 

Reklama

Data nie jest przypadkowa. W ostatnią sobotę marca co roku odbywa się ogólnoświatowa akcja „Godzina dla Ziemi”. Jej cel to skłonienie do refleksji nad zmianami klimatu i uwrażliwienie na problem nadmiernego zużycia energii. Mieszkańcy, a także instytucje i korporacje, na jedną godzinę, symbolicznie wyłączają światła w domach i biurach. 

„Postanowiliśmy zrobić coś lepszego w tym roku i faktycznie zadziałać dla Ziemi. Dlatego 25 marca, zamiast wyłączać i włączać na chwilę światło, chcemy się spotkać i posprzątać jakiś teren w Katowicach” – mówi Ewa Ziemba z firmy Sopra Steria. Podobnie było już we wrześniu 2022 roku, kiedy pracownicy tej firmy, wolontariusze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty i mieszkańcy, posprzątali tereny zielone nad stawem Borki w Szopienicach.  

Również tym razem partnerem akcji jest Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, lider ruchu „Zero Waste” na Śląsku, to ono zadba o sprawny przebieg sprzątania. Miasto Katowice zapewni rękawice, worki i kontener na odpady, a do picia tradycyjnie będzie dostępna katowicka kranówka. 

Akcja rozpocznie się w sobotę, 25 marca o godz. 10.00. Do wskazania miejsc wymagających posprzątania organizatorzy zachęcają mieszkańców. Można to zrobić na profilu Stowarzyszenia Wolnej Herbaty na Facebooku – Stowarzyszenie Wolnej Herbaty | Facebook, a o ostatecznym wyborze zdecyduje internetowe głosowanie, które potrwa do 17.03.  

Cały czas trwa nabór firm zainteresowanych udziałem w projekcie. Firmy te otrzymają m.in. możliwość promocji w mediach społecznościowych organizatorów, a także materiały z kampanii wewnętrznej Sopra Steria, związane ze sprzątaniem skrzynek pocztowych w komputerach służbowych. To nawiązanie do światowego dnia cyfrowego sprzątania (18 marca). Również w cyfrowym świecie występuje ogromna ilość śmieci. Niepotrzebne e-maile, pliki, aplikacje, duplikaty zdjęć i filmów są odpadami cyfrowymi. Usunięcie tych cyfrowych odpadów pozwoli nie tylko na ograniczenie ogromnej ilości CO2, ale także przedłużenie żywotność naszych elektronicznych urządzeń. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj: DIGITAL CLEANUP DAY – Digital Cleanup Day.

Firmy zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą się zgłaszać do 23 marca, pod adresem: katoobywatel@katowice.eu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.