Reklama

W Bibliotece Śląskiej w czwartek 20 lutego odbędzie się oficjalna promocja książki „Katowice, których nie ma” autorstwa Michała Bulsy i Barbary Szmatloch. Opisano w niej ciekawe, ale już nieistniejące miejsca w naszym mieście.

„Katowice, których nie ma” są kolejną pozycją z tej serii wydawnictwa „Księży Młyn”. Autorami książki są Michał Bulsa – nasz redakcyjny kolega, autor m.in. „Ulic i placów Katowic”, „Domów i gmachów Katowic”, pracownik Muzeum Historii Katowic w latach 2015–2018, a także Barbara Szmatloch – felietonistka, znawczyni śląskiej mowy oraz autorka bestsellerowego „Wihajstra do godki”. Pozycja liczy 144 strony.

Reklama

– Autorzy zaproszą nas na spacer po Katowicach, których już nie ma. Kiedyś królował, tu przemysł ciężki, ale to tylko część bogatej historii tego miasta. Stolica Górnego Śląska to również miejsce pełne muzeów, kin, teatrów oraz galerii sztuki. Dzisiaj nie zobaczymy już huty, zamku, ani Pałacu Ślubów. Latem nie siądziemy w restauracji Grünfelda, a zimą nie udamy się na Torkat. Zobaczmy, jak zmieniło się miasto i odkryjemy je na nowo. Książka ukazała się nakładem łódzkiej oficyny Księży Młyn Dom Wydawniczy i będzie do nabycia w trakcie spotkania – zapowiada Biblioteka Śląska.

Premiera książki miała jeż miejsce podczas Śląskich Targów Książki 2019, jednakże dopiero teraz zapowiedziano jej oficjalną promocję i spotkanie z autorami.

Spotkanie odbędzie się 20 lutego 2020 r. o godzinie 17.00 w Sali Benedyktynce nowego gmachu Biblioteki Śląskiej (pl. Rady Europy 1). Wstęp wolny.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.