Radni z Komisji Rewizyjnej nie dostaną dokumentów w sprawie Stadionu Miejskiego. Przynajmniej na razie. Powód podany przez wiceprezydenta Katowic, to ciągle trwające negocjacje z wykonawcą projektu, firmą RS Architekci.

Dzisiaj radni z Komisji Rewizyjnej maja posiedzenie. Jeszcze w grudniu poprosili o dokumenty w sprawie Stadionu Miejskiego. Jak poinformował wiceprezydent Bogumił Sobula, dokumentów nie otrzymają.

W odpowiedzi na wniosek Komisji Rewizyjnej (…) w sprawie przekazania materiałów związanych z postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy, oraz przebiegiem procesu wykonania projektu stadionu miejskiego, uprzejmie informuję, że obecnie trwają negocjacje z Wykonawcą projektu stadionu Firmą RS Architekci w celu ustalenia sposobu zakończenia tego przedsięwzięcia i rozwiązania powstałego problemu. W związku z powyższym, całość dokumentacji sprawy o którą wnioskuje Komisja zostanie przekazana niezwłocznie po zakończeniu tych negocjacji, bez względu na ich finalne rozstrzygnięcie – poinformował wiceprezydent Bogumił Sobula.

Reklama

Przypomnijmy pod koniec ubiegłego roku w sprawie Stadionu Miejskiego w Katowicach zrobiło się ogromne zamieszanie. Wykonawca projektu miał oszacować go na poziomie 184 mln zł, a pierwotnie wyliczono ponad 560 mln zł. Po korekcie cena obiektu ma nie przekroczyć 400 mln zł.

Radni za kredytem 

Z tym, że miasto nadal pozostaje przy swoich pierwotnych założeniach, że obiekt powinien kosztować znacznie mniej. Według deklaracji władz miasta, obiekt nie może kosztować więcej niż 204 mln zł. Pomimo tego, że miasto jeszcze nie wie, czy uda się porozumieć z wykonawcą, już radni dali zgodę na zaciągnięcie kredytu, głównie z myślą o budowie stadionu. Chodzi o kredyt z Banku Rozwoju Europy na 170 mln zł.

Zgodnie z uchwałą na stadion w 2021 ma zostać przeznaczone z kredytu 44 mln, a w 2022 r. kolejne 66 mln zł. To jednak nie oznacza, że te pieniądze muszą iść na stadion.

– Nie ma takiej możliwości, żeby te środki przekierować bez zgody państwa radnych na coś innego – deklarował na grudniowej sesji Rady Miasta Katowice, prezydent Marcin Krupa. – Na razie zabezpieczamy 204 mln zł na realizację Stadionu Miejskiego i ta kwota musi w budżecie się znaleźć – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.