Drzewo / fot. InfoKatowice.pl

Zakład Zieleni Miejskiej przeprowadzi wycinkę 22 drzew na skwerze Roździeńskiego w Szopienicach, w tym: 20 sztuk topoli i 2 sztuk robinii akacjowej.

Decyzja o wycince wydana została przez Marszałka Województwa Śląskiego. Zgodnie z nią drzewa mają zostać usunięte do 31 grudnia 2021, a w terminie do 31 grudnia 2022 należy dokonać nasadzeń zastępczych 10 drzew gatunków dąb szypułkowy, brzoza brodawkowata i choina kanadyjska na obszarze tego samego skweru.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Urząd Miasta Katowice, jedno z przedmiotowych drzew posiada rozległe wypróchnienie pnia i znajduje się w stadium zamierania. Korony dwóch drzew kolidują z trakcją tramwajową, a kolejnych kilku z napowietrzną linią energetyczną. Ponadto korzenie jednego z drzew dewastują pobliski chodnik. Z kolei korona jednego z drzew wrasta w sąsiednie drzewo i zostanie ono usunięte w ramach zabiegów pielęgnacyjnych. Pozostałe drzewa, należące do obcych gatunków topoli, zostaną w kolejnym sezonie wegetacyjnym zastąpione drzewami innych gatunków.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.