foto: Szymon Kosek
Reklama

Przy stacji kolejowej Katowice Podlesie, po obydwu stronach ul. Uniczowskiej, znajdują się przystanki autobusowe. Mieszkańcy dzielnicy chcą, by w tym miejscu powstało przejście dla pieszych. Umożliwi bezpieczniejszą przesiadkę z autobusu na pociąg. Interpelację w tej sprawie wystosowała miejska radna.

Chodzi o obustronny przystanek autobusowy Katowice Podlesie Dworzec PKP. Zatoczki są zlokalizowane po obydwu stronach ulicy Uniczowskiej. Niestety w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku nie ma przejścia dla pieszych, o co wnioskują mieszkańcy. Ich propozycję przedstawia w swojej interpelacji z 1 grudnia br. radna miejska Beata Bala.

W imieniu mieszkańców do władz Katowic z prośbą podjęcie działań dotyczących umieszczenia przejścia dla pieszych przy ul. Uniczowskiej na granicy Dzielnic Podlesie i Zarzecze w miejscu przystanku autobusowego „Podlesie Dworzec”, zwróciła się katowicka radna KO Beata Bala.

– Mieszkańcy korzystający z transportu autobusowego wysiadając na przystanku nie mają możliwości bezpiecznego przejścia na stronę, po której jest położona stacja kolejowa. W obecnej chwili wielu mieszkańców szczególnie dzieci i młodzieży korzysta z transportu PKP dojeżdżając do centrum Katowice, dlatego proszę o zadbanie o bezpieczne przejście przez bardzo ruchliwą drogę w kierunku Zarzecze / Podlesie. Dodam również, że po stronie przystanku nie ma również chodnika co nie sprzyja bezpieczeństwu wysiadających pasażerów, a po drugiej stronie drogi znajduje się miejska stacja rowerowa – napisała w swojej interpelacji radna Bala.

Radna poprosiła prezydenta Katowic o zajęcie stanowiska w tej sprawie licząc na przychylnie się do realizacji propozycji mieszkańców. Władze Katowic nie odniosły się jeszcze do sprawy. Ewentualne zmiany w zakresie przejść dla pieszych i organizacji ruchu w tym rejonie mogą zostać opracowane przez Wydział Transportu Urzędu Miasta Katowice.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Ale pani radna to mogłaby się kiedyś przejść w to miejsce, to zobaczyłaby, że tam przejście jest. Choć przydałoby się je doświetlić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.