Parking / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Chodzi o sposób płacenia za parkowanie w centrum Katowic. Obecnie jest to możliwe w parkomatach, które przyjmują gotówkę lub akceptują transakcje za pomocą karty ŚKUP. Miejski radny Łukasz Borkowski (KO) zaproponował, by do tych rozwiązań dodać możliwość zapłaty aplikacją mobilną.

Radny w swojej interpelacji stwierdził, że system poboru opłat parkingowych w Katowicach oparty jest w głównej mierze o płatności gotówkowe, a użytkownicy skarżą się na parkomaty, które przyjmują gotówkę jedynie w formie bilonu lub karty SKUP. Według Łukasza Borkowskiego jest to system anachroniczny i skrajnie niewygodny dla użytkowników.

Reklama

– Zwracam się do Pana Prezydenta o umożliwienie pobierania opłat parkingowych w strefie płatnego parkowania za pomocą aplikacji mobilnych. Na rynku działa wiele firm oferujących takie rozwiązania. Podobne funkcjonalności z powodzeniem działają w wielu miastach w Polsce. Dzięki nim kierowcy mogą w łatwy i wygodny sposób uiścić opłatę za parkowanie w telefonie komórkowym. W roku 2019, w czasach, w których coraz więcej usług świadczonych jest za pomocą aplikacji mobilnych, podobne rozwiązanie powinno być standardem, do którego nie trzeba przekonywać – podkreśla w swojej interpelacji radny Borkowski.

Do propozycji, zawartych w interpelacji radnego, nie odniosły się jeszcze władze Katowic. W mijającym roku strefa płatnego parkowania w centrum miasta została powiększona m.in. o miejsca przy ul. Ceglanej.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. „system anachroniczny…” chyba archaiczny, debilny i nie wygodny. Jak już parkomaty to z terminalami platniczymi a nie debilnym śkup i to bylo od poczatku wiadomo ale ktoś w miescie zrobił projekt debilnego śkup, ktoś go zatwierdził (debil) i ktoś za grubą kasę zrealizował (cwaniak). A teraz pobudka TEN SYSTEM JEST DO DUPY i kazdy kretyn z IQ 5 wiedział to zanim skonczyli go realizować.

  2. Katowice to takie miasto ktorego władze żyją swoim zyciem jakby nie zauwazając swiata wokół nas. Wszedzie wprowadza się inteligentne rozwiazania ulatwiajace mieszkancom i przybyłym parkowanie a tu na odwrót. Przyjeżdża taki kolo z Wrocławia, patrzy parkomat a na nim „gotówka albo ŚKUP”. Co to jest ten śkup myśli? Drobnych nie ma, pada deszcz a kazdy lokal w okolicy (gdzie mógłby rozumienić pieniądze) dawno zamkniety z karteczką SPRZEDAM albo do wynajęcia bo miasto wykonczyło już prawie wszystkie małe firmy ( 2 galerie handlowe w samym centrum 300 m od siebie). Tak wiec miota się nasz koleżka i pyta ludzi na ulicy ( macie rozmienić?) No to jest 21 wiek. Gdyby to były czasy starożytne i we wszystkich miastach wokół Katowic wszyscy jezdzili by wozami z okrągłymi kołami to z pewnością w Katowicach byłby nakaz jazdy wozami z kwadratowymi „kołami” bo tak wymyslają sobie upośledzone władze. Dlaczego? Bo tak!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.