Lodowisko w Murckach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Lodowisko w Murckach wkrótce ma zostać uruchomione, chociaż wkrótce to mało konkretny termin, to w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji nie byli w stanie nam podać konkretnej daty. Rok po oficjalnym otwarciu inwestycji lodowisko jeszcze nie jest czynne.

Dokładnie 13 grudnia 2018 roku otwierano lodowisko w Murckach. To był projekt z Budżetu Obywatelskiego wart 1,5 mln zł. Był prezydent, mali hokeiści i mieszkańcy. Dzisiaj lodowisko dopiero się uruchamia, bo pojawił się problem z podłączeniem prądu.

Reklama

– W tej chwili aparatura jest podłączona i w ciągu kilku najbliższych dni lodowisko w Murckach powinno zostać uruchomione – mówi Ewa Lipka, rzecznik magistratu. – Nadmienię, że MOSiR Katowice od początku grudnia jest gotowy do uruchomienia lodowiska Murcki, natomiast koniecznym było wcześniejsze podłączenie przez Tauron zasilania, o które starania rozpoczęto już wiosną. Mimo licznych interwencji podłączenie nastąpiło dopiero w ostatnich dniach i natychmiastowo rozpoczęto procedurę uruchamiania lodowiska – dodaje.

Mieszkańcy od dłuższego czasu przewidywali problem z uruchomieniem lodowiska, które już w zeszłym roku miało sporo problemów, właśnie przez prąd. Gdy pojawiały się problemy, to obiekt się rozmrażał, mało  tego zdarzało się też, że mieszkańcy własnymi siłami odśnieżali taflę w trakcie obfitych opadów śniegu.

– W zeszłym roku lodowisko działało miesiąc, bo nie miało zasilania, a w chwili obecnej nie ma nic, to jak tutaj mówić o pozytywach – mówił nam Piotr Konarzewski, mieszkaniec Murcek.

Wcześniej mieszkańcy zwracali uwagę na to, że obiekt niszczeje i potrzebuje zadaszenia.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.