Nie będzie zadaszenia lodowiska w Murckach. Obiekt za 1,5 mln zł już niszczeje i będzie niszczał dalej. Miasto nie ma pieniędzy na zabezpieczenie nowego lodowiska, które powstało tylko dlatego, że mieszkańcy zgłosili projekt i przegłosowali go w Budżecie Obywatelskim.

Złe wieści przekazał w trakcie poniedziałkowej Komisji Kultury, Promocji i Sportu wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun. W 2020 miasto nie znajdzie pieniędzy na budowę zadaszenia dla lodowiska. Komisja wczoraj wizytowała obiekt.

Wcześniej mieszkańcy złożyli petycje w magistracie z podpisem około tysiąca osób. Apelowali do prezydenta Marcina Krupy właśnie o zadaszenie dla obiektu.

Reklama

– Widzimy gołym okiem jak one z każdym miesiącem ulega degradacji, destrukcji – mówi nam Gabriel Tomczyk z Fundacji „Nasze Murcki”. – Elementy plastikowe, które są tutaj wykorzystywane nie nadają się „na zewnątrz” dlatego, że są narażone na promienie słoneczne, które powodują, że te plastiki się wypaczają, w jakiś sposób deformują i to znowu będzie pochłaniało kolejne koszty – dodaje.

Obiekt w Murckach powstał w grudniu 2018 roku. Kosztował 1,5 mln zł. Dzisiaj nie jest w najlepszym stanie – bandy się odginają, podobnie ławki, które źle znoszą zmiany temperatur. Popękana płyta została zamalowana przez MOSiR na biało. Jego stan i dalsza degradacja wcale nie jest wizytówką katowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Lodowisko zostało wyposażone w liczący kilkanaście lat system mrożenia lodu, który nie wiadomo jak długo będzie jeszcze pracował. Mieszkańcy wcześniej złożyli projekt do Budżetu Obywatelskiego na zadaszenie obiektu. Niestety projekt nie przeszedł w głosowaniu.

Katowice mają nowe lodowisko. Kosztowało 1,5 mln zł

Przecinali wstęgę – dzisiaj otwarto lodowisko w Murckach. Kosztowało 1,5 mln zł #Katowice

Opublikowany przez infoKatowice.pl Czwartek, 13 grudnia 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 28 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.