Tężnia solankowa / fot. UM Katowice / Twitter

Potrzeba więcej miejsc parkingowych przy tężni solankowej. Na parking przy basenie trzeba poczekać, a to on docelowo ma umożliwić zostawianie samochodów mieszkańcom korzystającym z tężni. Z tym, że mówimy tutaj o basenie przy ulicy Wczasowej, a ten przez problemy z wykonawcą ma duże opóźnienie i będzie gotowy za około rok. Dlatego katowicki radny wyszedł z propozycją do miasta.

Krzysztof Pieczyński radny Forum Samorządowego złożył do prezydenta Katowic interpelację w sprawie parkingów przy tężni, która zlokalizowana jest w Parku Zadole. Chodzi o zabezpieczenie większej ilości miejsc parkingowych od strony ulicy Wczasowej, bo tężnia w sezonie jest po prostu oblegana.

– W związku z powyższym często zdarza się, że zablokowane parkującymi samochodami, są ulice i chodniki sąsiadujące z parkiem – zauważył radny Pieczyński. Rajca zaproponował, aby miasto porozumiało się z Uniwersytetem Śląskim w sprawie wykorzystania parkingu na osiedlu akademickim.

– Osiedle akademickie w ostatnich latach nie jest zamieszkiwane tak jak niegdyś i parking w większości stoi pusty – argumentuje radny. – W przypadku osiągnięcia takiego porozumienia proszę o umieszczenie tablic informacyjnych w okolicach tężni z informacją o parkingu i zachęceniem do korzystania z niego przez odwiedzających to miejsce – dodał.

Miasto jeszcze nie odniosło się do pomysłu radnego. Urząd ma 2 tygodnie na przygotowanie odpowiedzi.

Miasto zapłaciło wykonawcy niedokończonego basenu część pieniędzy. Nie ma kar umownych, nie wiadomo też czy basen będzie droższy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.