Tomasz Szpyrka / Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Wiemy ile dokładnie zarabia dyrektor od basenów, które jeszcze się budują i nawet nie musieliśmy udawać się do sądu. Katowickie Wodociągi utajniły wynagrodzenie radnego-dyrektora, a Tomasz Szpyrka czyli dyrektor od basenów mówił, że nie może powiedzieć, bo spółka mu nie pozwala. Co ciekawe w Wodociągach powiedzieli nam nawet, że sam radny się nie zgodził, aby wyjawić tę tajemnicę. Chyba jednak wszyscy się zreflektowali.

Tomasz Szpyrka to radny Forum Samorządowego w Katowicach – ugrupowania prezydenta Marcina Krupy. To właśnie Krupa zaproponował Szpyrce pracę dyrektora trzech basenów, które budują się w Katowicach. Wszystkie mają opóźnienia a największe problemy sprawia ten na Zadolu.

Kilka wysłanych maili, telefonów i rozmowa z samym zainteresowanym – ciągle nie mogliśmy dowiedzieć się ile zarabia nowy dyrektor.

Reklama

– Nie chce łamać pewnych zasad, które są przez spółkę wypracowywane – mówił nam kilka tygodni temu Szpyrka, gdy odmówił podania wysokości swoich zarobków.

Teraz już wiemy, najwyraźniej pomógł oficjalny wniosek o dostęp do informacji publicznej.

– Miesięczne wynagrodzenie zasadnicze netto na stanowisku Dyrektora ds. Eksploatacji Basenów i Sprzedaży, za miesiąc październik wynosi 8 219,80 zł, przy założeniu 17% zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych – poinformował nas Stanisław Krusz, prezes Katowickich Wodociągów.

W umowie o prace widnieje, że Szpyrka może otrzymać wynagrodzenie za nadgodziny, także może liczyć na premię uznaniową w wysokości do 10% wynagrodzenia zasadniczego.

Oświadczenie majątkowe Tomasza Szpyrki natomiast jest ciekawe samo w sobie. Widać, że radny “żyje samorządem”. W 2018 roku jako radny miasta Katowice uzyskał z diety ponad 29 tys. zł. W Radzie Nadzorczej MPGK Świętochłowice (od stycznia do listopada 2018) zarobił ponad 36 tys. zł, na umowie o prace w AWF Katowice ponad 74 tys. zł. To jednak nie wszystko.

Szpyrka jako doradca w Śląskiej Sieci Metropolitalnej (spółka należąca do samorządu Gliwic, zajmuje się sieciami teleinformatycznymi) otrzymał ponad 22 tys. zł. W sumie w 2018 roku zarobił ponad 160 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.