Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides z Katowic prowadzi kanał w serwisie YouTube odnośnie aktywności obywatelskiej oraz kontaktu na linii władz-mieszkańcy, a także samego organizowania się przez lokalne społeczności. Prezentowane będą narzędzia i sposoby odnośnie tego jak rozmawiać z urzędami i urzędnikami oraz jak ci powinni rozmawiać z mieszkańcami, a także jak sami mieszkańcy mogą lepiej komunikować się między sobą.
W pierwszym odcinku Grzegorz Wójkowski prezes Bona Fides mówił o spotkaniach otwartych dla mieszkańców. To nie zawsze jest dobry pomysł i może się bardzo źle skończyć dla organizatorów.
W Jakich sytuacjach spotkania otwarte mają sens, a kiedy lepiej ich unikać?
Finansowane ze środków PROO w ramach projektu „Województwo śląskie przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi” oraz ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.