Roboty drogowe / fot. InfoKatowice.pl

Jest tężnia, będzie też basen na Zadolu, chociaż ten trafił na ogromne problemy i na razie miasto nie podaje nawet daty zakończenia inwestycji, która miała być gotowa pierwotnie pod koniec lipca tego roku. Ruszają prace przy drodze w rejonie inwestycji i niestety dojdzie do wycinki drzew. Jak zapewnia miasto ta jest konieczna.

Dzisiaj rusza przebudowa skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Wczasowej. Prace zakończą się do końca listopada.

– W ramach prac na początku będą prowadzone prace związane z wycinką 6 kolidujących drzew, a następnie prowadzone będą prace drogowe związane z wykonaniem zatok autobusowych, chodników, wjazdów i korekty układu drogowego – powstanie wyspa – oraz wykonana zostanie sygnalizacja świetlna – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy katowickiego urzędu miasta.

Miasto podkreśla, że jest to wariant inwestycji, który „w najmniejszym stopniu wpływa na istniejącą w tym obszarze zieleń”.

Drzewa muszą zostać wycięte bo – jak zapewniają urzędnicy – kolidują z wykonaniem normatywnych szerokości pasów i znajdują się na skrajni drogi.

– Prace będą prowadzone bez zmian w organizacji ruchu, natomiast mogą występować czasowe wyłączenia – poinformował magistrat.

W parku Zadole znajdziemy tężnię solankową, która jest bardzo popularna wśród mieszkańców, powstaje w tym rejonie także jeden z trzech basenów (przy ulicy Wczasowej). Miasto chce zerwać umowę z wykonawcą, ponieważ basen ma ogromne opóźnienia. Zakres procentowy inwestycji to 33 procent – a basen miał być gotowy pod koniec lipca tego roku.

Basen w Katowicach miał być gotowy w lipcu tego roku. „Zaawansowanie prac jest na poziomie 33%”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.