Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach / Infokatowice.pl

Marszałek szuka nowego dyrektora do nadzoru nad szpitalami. Jest kontrowersyjna kandydatura. Chodzi o byłą dyrektor jednego ze śląskich szpitali, w którym odmówiono przyjęcia mężczyźnie z zawałem. Ostatecznie pacjent zmarł, szpital ukarano finansowo, zwolniono również dwóch lekarzy. Dyrektorka odeszła z pracy i wystartowała w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Chce być dyrektorem Wydziału Zdrowia. W tym tygodniu mamy poznać wyniki konkursu – dowiedziało się InfoKatowice.pl. 

O sprawie kandydatury byłej już dyrektorki Szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach pisał kilkakrotnie „Fakt”. W marcu nie przyjęto w nim na oddział 35-letniego mężczyzny z zawałem. Odsyłany od placówki medycznej do placówki medycznej zmarł.

Reklama

Kontrola NFZ-et wykazała w szpitalu nieprawidłowości – ukarano jednostkę kwotą 303 tys. zł, placówka jednak odwołała się od decyzji. Dyscyplinarnie pracę straciło dwóch lekarzy, w maju dyrektor Dorota Kowalska zrezygnowała z pracy w lecznicy.

Obecnie pięć osób ubiega się stanowisko dyrektor Wydziału Zdrowia w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski. W tym tygodniu dowiemy się, kto konkurs wygrał.

– Konkurs nie został rozstrzygnięty. Najprawdopodobniej nastąpi to w tym tygodniu. Do czasu jego zakończenia nie komentujemy ani przebiegu, ani nie odnosimy się do kandydatów – mówi nam Sławomir Gruszka z Urzędu Marszałkowskiego. – Kandydatem na to stanowisko mogła być każda osoba spełniająca wymogi. Kryteria naboru zostały podane do publicznej wiadomości – dodaje.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.