Strefa Tempo 30 większa niż pierwotnie informowało miasto. Prace związane z tymczasowym poszerzeniem strefy już ruszyły, będzie obowiązywać do 22 września i nie dotyczy ulicy Grundmanna – a o niej wcześniej informowali urzędnicy. .

– Strefa Tempo 30 w Śródmieściu zostaje poszerzona o kwartał ograniczony ulicami: Sokolska, Gliwicka, Grundmanna, Chorzowska – poinformowała Ewa Lipka, rzecznik katowickiego magistratu.

Wcześniej miasto podawało, że właśnie ulica Grundmanna zostanie włączona do strefy uspokojonego ruchu. Ta, jak obecnie przekonują urzędnicy: „pozostaje poza Strefą Tempo 30”.

Reklama

– W kwartale z ograniczeniem tempo 30 znajdują się ulice: Mickiewicza, Zabrska, Sobieckiego, Opolska, Dąbrówki. MZUiM Katowice przystąpił do wprowadzania nowej organizacji ruchu. Prace powinny zakończyć się do 20 września – zapewnia rzecznik katowickiego magistratu.

Poszerzenie Strefy Tempo 30 jest związane z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Katowicach. O tym co planuje miasto w ramach ETZT pisaliśmy tutaj.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.