Zmiana kwalifikacji nie musi wiązać się z poświęceniem kilku następnych lat na naukę kolejnej profesji. Czasem wystarczy skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, jakie umożliwia szkoła TEB Edukacja w Katowicach.

Technik masażysta z elementami fizjoterapii

Jako słuchacz tego kierunku nabędziesz umiejętności m.in. z zakresu masażu leczniczego, sportowego, kosmetycznego. W ramach 2 – letniego kierunku w szkole TEB Edukacja zwiększono ilość godzin dotyczącą fizjoterapii, by absolwenci zyskali przewagę na rynku pracy. Jak podkreśla jedna ze słuchaczek Joanna Brusik, ważne dla niej było, że w szkole TEB Edukacja otrzymała na własność specjalne łóżko przeznaczone do masażu.

Reklama

Technik dentystyczny z technologią CAD/CAM

Będąc przedstawicielem tego zawodu będziesz projektować i wykonywać protezy zębów oraz aparaty ortodontyczne. Dobrze wykwalifikowani specjaliści są obecnie w cenie, zwłaszcza że pracują przede wszystkim za pośrednictwem cyfrowej technologii CAD/CAM. Tutaj wyjątkowo liczą się precyzja i wyobraźnia, a także oczywiście wiedza z zakresu protetyki, stomatologii i ortodoncji. Technik dentystyczny to odpowiedzialny zawód, ponieważ wiąże się z ochroną zdrowia pacjentów, dlatego aby móc nim zostać, należy uzyskać państwowy dyplom potwierdzający kwalifikacje i uprawniający do wykonywania zawodu.

Higienistka stomatologiczna

Kierunek ten daje możliwość zdobycia uprawnień do pracy w branży stomatologicznej w 2 lata. W tym przypadku zakres obowiązków jest stosunkowo szeroki – jako higienistka będziesz samodzielnie wykonywać sporą część zabiegów, a także zajmować się diagnozowaniem jamy ustnej pacjenta i edukacją w zakresie jej higieny.

Technik masażysta z elementami fizjoterapii

Wiele z zawodów, których nauka jest możliwa w szkołach medycznych pozwala na stworzenie sobie miejsca zatrudnienia. Technik masażysta z elementami fizjoterapii jest doskonałym fundamentem pod jednoosobową działalność gospodarczą.

Na tym kierunku nabędziesz umiejętności m.in. z zakresu masażu leczniczego, sportowego, kosmetycznego. W ramach 2 – letniego kierunku w szkole TEB Edukacja zwiększono ilość godzin dotyczącą fizjoterapii, by absolwenci zyskali przewagę na rynku pracy. Jak podkreśla jedna ze słuchaczek Joanna Brusik, ważne dla niej było, że w szkole TEB Edukacja otrzymała na własność specjalne łóżko przeznaczone do masażu.

Technik elektroradiolog

 A co z ludźmi o bardziej technicznych zamiłowaniach? Dużym zainteresowaniem cieszy się kierunek Technik elektroradiolog, którego praca w czasach ciągłego rozwoju technologicznego pełna jest codziennych wyzwań i na pewno rozemocjonuje ścisłe umysły.

Jako technik elektroradiolog świadczyć będziesz usługi medyczne w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii. Zajmować się wykonywaniem badań obrazowych i elektromedycznych. W swojej pracy korzystać będziesz z wiedzy dotyczącej metod diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie gamma, protonowe i neutronowe, a także pole magnetyczne i ultradźwięki.

Opiekun medyczny z aktywizacją seniora

Na tym kierunku nauczysz się udzielania wsparcia, opieki oraz pielęgnacji osobie starszej i niesamodzielnej. Dowiesz się, w jaki sposób asystować zespołowi medycznemu oraz współpracować z terapeutami. Poza tym zdobędziesz wiedzę z zakresu terapii zajęciowej oraz rozpoznawania i rozwiązania problemów opiekuńczych podopiecznych. Tylko w TEB Edukacja program nauczania na tym kierunku został rozszerzony o przedmiot „Aktywizacja seniora”. Podczas tych zajęć poznasz metody organizacji czasu wolnego dla osób starszych.

Terapeuta zajęciowy z arteterapią

Na tym kierunku nauczysz się prowadzić różne formy i techniki terapii zajęciowej w procesie leczenia oraz rehabilitacji chorych. Pełnić będziesz istotną rolę jako członek zespołu terapeutycznego wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba rehabilitacji i leczenia.

Tylko w TEB Edukacja został wyodrębniony przedmiot Arteterapia, który przygotowuje słuchaczy do wykonywania terapii za pomocą różnych rodzajów sztuki.

Akademia III Wieku

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób 50+, które chcą wykorzystać wolny czas na zdobycie nowych umiejętności i przy okazji poznać ciekawych ludzi. Od września ruszają zajęcia w Akademii III Wieku w Katowicach.

Akademia III Wieku w Katowicach jest ofertą przygotowaną przez szkołę TEB Edukacja dla osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. W ramach nauki prowadzone są kierunki kształcenia, podczas których można nie tylko nauczyć się nowych umiejętności, ale również rozwijać swoje pasje i poznawać ciekawych ludzi. Zajęcia odbywają się w grupach koedukacyjnych i jednolitych wiekowo.

Ruszyły zapisy na kierunki: Kosmetyka 50+, Masaż 50+, Warsztaty terapii manualnej.

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (KKZ)

Ponadto, TEB Edukacja w Katowicach posiada bogatą ofertę KKZ, w ramach których zyskujesz elastyczność kształcenia, krótszy czas edukacji i możliwość zdalnego zdobywania wiedzy. Niewątpliwie ogromną zaletą KKZ jest fakt, iż skorzystać z nich mogą osoby nieposiadające wykształcenia średniego.

Bogata oferta KKZ szkoły obejmuje kierunki, takie jak: Technik informatyk, Fryzjerstwo z certyfikatem Schwarzkopf Professional, Grafika komputerowa i multimedia, Kosmetyka twarzy, Programowanie i bazy danych, Rachunkowość z certyfikatem InsERT i wiele innych.

Więcej informacji znajdziesz na www.teb.pl lub kontaktując się z nami:

TEB Edukacja w Katowicach

Ul. Pułaskiego 25

40-001 Katowice

Tel. 32 352 07 77

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 18 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.