Radny chce żeby magistrat transmitował na żywo budowę hotelu przy Urzędzie Miasta Katowice. Tego podobno domagają się mieszkańcy zainteresowani inwestycją przy ulicy Młyńskiej.

W sąsiedztwie Urzędu Miasta Katowice, gdzie działał do niedawna parking powstaje Hotel Mercure Katowice City Center. Inwestycja ma być gotowa do końca 2020 roku. Obiekt ma mieć u siebie 268 pokoi, a zarządzała nim będzie Grupa Hotelowa Orbis.

– Położenie hotelu jest naprawdę wyjątkowe – w pobliżu głównego dworca kolejowego oraz Galerii Katowickiej. Nie ukrywamy, że naszą ambicją jest uczynienie z tego hotelu miejsca, w którym wypada bywać w Katowicach. Wybraliśmy markę Mercure ze względu na jej elastyczność i możliwość stworzenia hotelu lifestylowego, takiego jak Mercure Kraków Stare Miasto – powiedział Rudolf Grossmayer, dyrektor zarządzający UBM Development AG.

Reklama

Do władz Katowic z propozycją montażu kamery i transmitowana na żywo prac nad nowym hotelem, zwrócił się niezrzeszony radny Dawid Durał. Miała się do niego zwrócić w tej sprawie grupa mieszkańców.

– Podobna sytuacja i zainteresowanie inwestycją miało miejsce przy budowie Galerii Katowickiej i miasto umożliwiło poprzez kamerkę możliwość obserwowania inwestycji. Jeżeli nie będzie możliwości montażu kamery pod kątem, w ostateczności proszę o montaż kamery na dachu budynku UM przy ul. Młyńskiej, aby chociaż podgląd budowy z góry był możliwy – napisał radny Durał.

Miasto jeszcze nie odniosło się do prośby radnego. Ma na to dwa tygodnie.

Mercure KATOWICE / fot. mat. pras.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.