Walka z odorem w Katowicach trafi do sądu. Rozmawiamy z Mariuszem Guzerą ze Stowarzyszenia Miasto Bez Smrodu

A. Maciaszczyk

Walka z odorem w Katowicach trafi do sądu. Mariusz Guzera założyciel strony miastosmrodu.pl i Stowarzyszenia Miasto Bez Smrodu jest dzisiaj gościem Studia InfoKatowice.pl. Stowarzyszenie rozpoczęło starania o zamknięcie zakładu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ulicy Milowickiej w Katowicach.

Wniosek o wstrzymanie działalności skierowano do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. To właśnie według części mieszkańców – nie tylko Katowic, ale i Sosnowca czy Siemianowic Śląskich – zakład MPGK jest emitentem uciążliwego odoru w tym rejonie.

Reklama

– Cel jest jasny i sprecyzowany. Stowarzyszenie zostało założone po to by walczyć ze smrodem – mówi Mariusz Guzera.  – Nasz cel jest jasny, chcemy zamknąć ten zakład. W naszym odczuciu wszystkie działania, które odbyły się do dnia dzisiejszego, plus planowane działania nie przyniosą skutku całkowitego zniknięcia tego problemu z naszego życia. Ten problem istnieje, jest naprawdę można powiedzieć namacalny – dodał.

Guzera podkreślił, że każdy mieszkaniec nie tylko Katowic, ale sąsiednich miast, który styka się z problemem odoru, wskaże zakład MPGK jako winowajcę.

– Smród gnijących śmieci, czy też kompostu jest mocno specyficzny i bardzo łatwo go zidentyfikować. Jest to na pewno smród z tego miejsca i trzeba się go pozbyć – powiedział.

Stowarzyszenie złożyło wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o wstrzymanie działalności zakładu MPGK przy ulicy Milowickiej. Ostatecznie chce w sądzie domagać się jego zamknięcia. Więcej w materiale wideo.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.