“Po prostu jak człowiek ma wenę to się siada i maluje” – mówi Alicja Szymczak laureatka tytułu “Lady Disabled”

Krzysztof Wostal

– Po prostu jak człowiek ma wenę to się siada i maluje, niezależnie czy to jest noc, czy dzień, ale bierze się pędzel do ręki i się ciacha – mówi Alicja Szymczak, która jest gościem Krzysztofa Wostala w kolejnej audycji z cyklu “Czas na Społeczeństwo”. Opowiada anegdotki ze swojego życia oraz o swej pasji malarskiej, a także innych swoich aktywnościach.

Alicja Szymczak jest szefową Klubu Plastyków “Zdrzadełko”, które działa przy Pszczyńskim Centrum Kultury. Brała udział w wielu plenerach, tworzy prace poświęcone Pszczynie i nie tylko. Angażuje się także w działalność społeczną – pomaga Kulejącym Aniołom podczas plenerów malarskich, przekazuje także swoje obrazy na aukcje na cele charytatywne.

Alicja Szymczak otrzymała wiele nagród, w tym w roku 2019 została pierwszą laureatką Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego “Uskrzydlony”. Nagroda została ustanowiona z myślą o osobach, które przełamują bariery własnej niepełnosprawności i są wzorem dla innych.

Także w roku 2019 została Lady D. w kategorii Kultura i Sztuka w konkursie Lady D. im. Krystyny Bochenek, który został zainicjowany w roku 2002 w Katowicach. Polega on na przyznawaniu tytułu honorowego “Lady D.” (od angielskiego: Lady Disabled, czyli Dama Niepełnosprawna) niepełnosprawnym kobietom, które są szczególnie aktywne w różnych dziedzinach życia.

Finansowane ze środków PROO w ramach projektu „Województwo śląskie przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi” oraz ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.