Odór niszczy dzielnicę Katowic, którą mieszkańcy coraz częściej opuszczają. W Dąbrówce Małej mieszkańcy nie chcą dalej żyć m.in. z powodu pojawiającego się odoru. Zapytaliśmy wiceprezydenta Katowic, co ma do powiedzenia mieszkańcom, którzy duszą się w smrodzie.– Ciężko pracujemy nad tym, żeby temat odorów się zakończył i myślę, że już w niedługiej przyszłości, mieszkańcy Dąbrówki Małej, nie będą mieli uwag do władz miasta Katowice – mówi Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic. – Przypominam, że dyskutując na ten temat, dokonując analizy mówiliśmy o potencjalnych źródłach także z innych miast, z Siemianowic między innymi. Mam nadzieję, że wspólnie tymi naszymi działaniami ten temat rozwiążemy – dodaje.

Będzie hala

Miasto podtrzymuje chęć budowy hali, która uszczelni proces kompostowania w zakładzie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ulicy Milowickiej.

– Na jesień przyszłego roku obiekt ma być postawiony – powiedział nam wiceprezydent Katowic.

Jak dowiedzieliśmy się od wiceprezydenta Skiby, hala prawdopodobnie będzie tańsza niż pierwotnie przewidywano – mówiło się o ponad 20 mln zł, obecnie mówi się o kilkunastu milionach złotych.

– Mam nadzieję, że to rozwiązanie, o którym myśli zarząd MPGK zostanie zrealizowane i temat ostatecznie zostanie ucięty – mówi Skiba. Wiceprezydent podkreślił, że nie ma pewności, że emitentem odoru jest zakład należący do miasta. Tak twierdzi natomiast większość mieszkańców walczących z uciążliwościami zapachowymi.

Dąbrówka Mała jest najbardziej wyludniającą się dzielnicą w Katowicach. Jednym z powodów takiego zjawiska jest właśnie pojawiający się odór.


Posłuchajcie, co powiedzieli nam mieszkańcy:


 

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.