Park Bogucki / fot. UM Katowice
Reklama

 W Katowicach powstała oaza zieleni i spokoju za 6,5 mln zł. Przy Strefie Kultury i planowanym nowym osiedlu. Jest tam wszystko czego może mieszkaniec sobie życzyć – znajdą coś tam dla siebie rodziny z dziećmi, właściciele czworonogów czy odwiedzający Strefę Kultury. Dzisiaj prezydent Katowic Marcin Krupa, oficjalnie zaprezentował zrewitalizowany Park Bogucki.

Do tej pory zaniedbany, uzyskał nowe życie.

Reklama

– Choć Park Bogucki położony jest zaledwie w odległości kilometra od katowickiego ronda, tuż przy ruchliwej Alei Roździeńskiego, to jednak jest w opinii katowiczan oazą ciszy i spokoju – przekonują katowiccy urzędnicy.

To teren nieopodal planowanej Pierwszej Dzielnicy – nowego osiedla apartamentowców przy Strefie Kultury, które docelowo ma liczyć około tysiąca mieszkań. Pierwszy etap inwestycji na sąsiadującej ulicy Góreckiego będzie gotowy w trzecim kwartale 2021 roku – powstanie 265 lokali.

Park od nowa

Rewitalizacja Parku Boguckiego rozpoczęła się rok temu, przebiegła w porozumieniu z mieszkańcami, którzy konsultowali jej założenia.

– W Katowicach powstało kolejne zielone miejsce spotkań, w którym mieszkańcy mogą nie tylko aktywnie i rodzinnie spędzać czas wolny, ale także aktywizować się w ramach wydarzeń sportowych czy kulturalnych, które będą tu organizowane. Warto też podkreślić, że park Bogucki graniczy ze Strefą Kultury, która jest od kilku lat uznawana za wizytówkę Katowic i gromadzi corocznie setki tysięcy katowiczan i gości z całej Polski i zagranicy. Park Bogucki jest więc zielonym i nowoczesnym domknięciem Strefy Kultury od strony wschodniej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zmiany, zdecydowanie na lepsze. Wyliczał je dyrektor Zakładu Zielenie Miejskiej.

– Na całym jego terenie uporządkowano zieleń i dodatkowo pojawiły się nowe nasadzenia, w tym drzewa i krzewy, m.in. bez lilak, graby i ogniki. W całym parku alejki zyskały nowe nawierzchnie. Pojawiły się także chodniki w miejscach, w których dotychczas były tak zwane „przedepty”, którymi mieszkańcy skracali sobie drogę. Na wniosek mieszkańców pojawił się w parku także wybieg dla psów ze specjalnymi urządzeniami dla czworonogów – mówi Mieczysław Wołosz, dyrektor zakładu Zieleni Miejskiej.

Dodatkowo na terenie parku pojawił się także plac zabaw w skład, którego wchodzą: wielofunkcyjne urządzenie zabawowe, karuzela, huśtawka dwuosobowa, domek zabawowy, koparka do piaskownicy, samochód dragster oraz urządzenia muzyczne: cymbałki, bongo, dzwony rurowe, koło dźwiękowe. Dodatkowo zamontowano sześć podwójnych nowych urządzeń fitness. Katowiczan lubiących spędzać aktywnie czas wolny ucieszy więc siłownia na świeżym powietrzu.

W całym parku wymieniono całe oświetlenie na ekologiczne ledowe, a także zagospodarowano plac pod scenę mobilną oraz widownię. Pojawiły się nowe obiekty małej architektury – czyli stojaki na rowery, ławki czy kosze na śmieci. W parku będzie dostępny także hotspot pozwalający bezpłatnie skorzystać z miejskiego internetu. Ważnym elementem rewitalizacji jest też tak zwana „sucha rzeka”.

– To miejsce będzie się wypełniać wodą po deszczach. Deszczówka po spłynięciu do specjalnego zbiornika, zostanie później wykorzystana do podlewania roślin – tłumaczy Mieczysław Wołosz.

W Katowicach jednocześnie w trakcie rewitalizacji jest także park Olimpijczyków.

Rusza budowa “Pierwszej Dzielnicy” w Katowicach. Osiedle apartamentów przy Strefie Kultury ma liczyć około tysiąca lokali

Reklama

1 Komentarz

  1. Tego akurat nie wiązałbym bezpośrednio z inwestycją budowlaną firmy chyba TDJ.
    Z tego co pamiętam to mieszkańcy Bogucic sami się domagali rewitalizacji tego parku i zgłaszali to chyba nawet do budżetu obywatelskiego. Dodatkowo trzeba przyznać, że park wymagał odświeżenia.
    Teraz straż miejska musi pilnować, żeby tego nie zniszczono

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.