Tunel w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Kiedyś  “Muzyczny Tunel” teraz po prostu katowicki chlew.  Z motywami “miasta muzyki” ma już niewiele wspólnego, a jego stan z tygodnia na tydzień się pogarsza. Po weekendzie jest chyba najgorzej, bo do niepotrzebnych aktów wandalizmu w tunelu łączącym ulicę Mariacką z ul. Wojewódzką już się przyzwyczailiśmy. Gorzej z tym, co tam dzisiaj można było zobaczyć – zniszczony worek na śmieci i walające się odpadki oraz butelki po alkoholu.

Muzyczny Tunel był raczej klapą. Otwarty pod koniec 2017 roku miał nawiązywać do idei Miasta Muzyki, odmalowano wtedy tunel między ulicami Mariacką a Wojewódzką i powieszono około 2 tys. rurek. Te następnie były systematycznie niszczone, naprawiane i niszczone. Tunel również był dewastowany, a sama instalacja w sumie bardziej przeszkadzała niż zachwycała.

Stan tunelu się pogarszał, zwłaszcza przez pseudo kreatywne bazgroły na ścianach. Dzisiaj natomiast trafiliśmy na porozrzucane śmieci po tunelu i butelki po alkoholu. Weekend chyba dla niektórych był bardzo udany.

Reklama

To chyba zdecydowanie rejon miasta, w którym powinny znaleźć się kamery. Skoro za instalację z rurek, które obijając się wzajemnie wydawały dźwięk zapłacono 20 tys. zł, to kto wie, może kiedyś doczekamy się instalacji artystycznej, która zapewni bezpośredni przesył obrazu z tunelu do straży miejskiej.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. obawiam sie ze monitoring nic nie pomoze… a gdyby tak miasto zawezilo tunel o 1/3 i wprowadzilo uslugi? niski czynsz w zamian za obowiazek utrzymania lokalu otwartego przez 24h?
    naturalne monitorowanie zasze sprawdza sie najlepiej a lokal gastronomiczny w takim miejscu dalby rade 🙂 latwo o ciekawy projekt wnetrza – dlugi, waski, szklo, swiatlo : – )

  2. osobiście uważam że straż miejska lub policja mogły by w końcu coś pożytecznego zrobić i co godzinę mie/ półtorej mieć obchód a nie się autami wozić i nic z tego nie wynika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 − 6 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.