Stadion Śląski / fot. Śląskie.pl

W niedzielę „Scenozstąpienie” na Stadionie Śląskim. Jak dojechać i jakich utrudnień należy się spodziewać? Liczba miejsc parkingowych w rejonie Stadionu Śląskiego jest ograniczone, więc wszyscy, którzy mogą powinni korzystać z komunikacji miejskiej – zwłaszcza, że dla uczestników koncertu będzie darmowa. Gdzie parkować i jak dojechać?

W dniu koncertu zostanie uruchomionych wiele nowych linii, a dotychczas kursujące zwiększą częstotliwość kursowania. Zaoszczędzi to z pewnością wiele czasu i nerwów związanych najpierw z poszukiwaniami parkingu, a później z opuszczeniem rejonu koncertu. Należy przypomnieć, że samochody zaparkowane w niewłaściwy sposób, szczególnie blokujące przejazd, będą na bieżąco odholowywane na koszt właściciela.

Reklama

Zmiany w ruchu

W związku z organizacją imprezy na Stadionie Śląskim w dniu 09.06.2019 r. wprowadzone zostaną̨ tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:

– w ciągu ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy C.H. Carrefour do skrzyżowania z ulicą Kościuszki, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (od godz. 16), Po lewej stronie ul. Parkowej, jadąc od ul. Katowickiej, na odcinku od ronda do ul. Kościuszki, będzie można parkować pojazdy na tzw. “jodełkę”

– ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ciągu ulicy Katowickiej (z kierunku centrum miasta) w kierunku ulicy Parkowej (od godz. 16),

– zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie między al. Wojska Polskiego w Chorzowie i ul. Ułańską w Katowicach (od godz. 16).

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest po zakończeniu imprezy. Pojazdy, które po tej godzinie będą utrudniać ruch, uniemożliwiając przywrócenie docelowej organizacji ruchu, zostaną odholowane na koszt właściciela.

Parkingi

Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe. Bilet parkingowy można zakupić́ w  przedsprzedaży internetowej.

Po zakupie biletu parkingowego, bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie.

W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży internetowej będzie możliwość zakupienia biletu parkingowego na miejscu w dniu imprezy w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego.

Możliwość wjazdu na parkingi w godzinach 11:00 – 21:00. Ilość miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w dniu imprezy jest ograniczona i wynosi ok. 1600 miejsc, dlatego w przypadku braku miejsc parkingowych wjazdy do Parku Śląskiego zostaną zamknięte. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską.

Dla niepełnosprawnych

Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostały także bezpłatne miejsca parkingowe – obok Stadionu Śląskiego – wyznaczone w strefie parkingowej P8
Bilety parkingowe na dedykowane miejsca dla osób niepełnosprawnych będzie można zarezerwować poprzez kontakt e-mail: niepelnosprawni@ebilet.pl

Liczba wejściówek ograniczona jest do 40, a o ich wydaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
W dniu imprezy wydrukowany bilet parkingowy dla osób niepełnosprawnych będzie ważny tylko i wyłącznie z kartą parkingową osoby niepełnosprawnej, której posiadacz znajduje się w pojeździe. Karta parkingowa osoby niepełnosprawnej musi być wydana i użytkowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Pamiętaj:
1. Parkingi na terenie Parku Śląskiego są płatne, lecz niestrzeżone. Prosimy
o niepozostawianie cennych przedmiotów w pojazdach oraz o właściwe zamknięcie samochodów.
2. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego
w Strefach Parkingowych w dniu imprezy dotyczy, tylko i wyłącznie pojazdów do
3,5 t DMC oraz zarejestrowanych do przewożenia maksymalnie 7 osób.
3. Bilet parkingowy upoważnia do jednorazowego wjazdu do Strefy Parkingowej.
Po opuszczeniu Strefy Parkingowej nie ma możliwości ponownego wjazdu do Strefy Parkingowej na tym samym bilecie parkingowym.
4. Prosimy o bezwzględne słuchanie poleceń służb parkingowych oraz służb ochrony odpowiedzialnych za kierowanie pojazdów na miejsca parkingowe w strefie parkingowej.
5. Śledź informacje na kanałach Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego.

Zachęcamy do śledzenia stron www.stadionslaski.pl i www.parkslaski.pl oraz kanałów społecznościowych Facebook oraz Twitter Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego, gdzie będą umieszczane informacje o organizacji ruchu i komunikacji w dniu imprezy.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA I AUTOBUSOWA

Tramwaje Śląskie – 9 czerwca:

uruchomienie linii nr 0 ze zwiększoną częstotliwością kursowania, która funkcjonować będzie na trasie Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych) obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic: rejon NOSPR, przy centrum handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku – Legendia)

dla linii tramwajowych nr 6, 11 i 19 wprowadzone zostanie zwiększenie oferty (dodatkowe kursy, zwiększenie pojemności taboru)

Autobusy ZTM – 9 czerwca:

linie autobusowe 820, 830, 840 – od 17:00 obowiązywać będzie dodatkowa obsługa przystanku Chorzów AKS wraz uruchomieniem dodatkowych kursów dla linii 820 i 840

linie autobusowe 138 i 674 – uruchomione zostaną dodatkowe kursy po zakończonej imprezie, zapewniając odwóz do katowickich dzielnic: Osiedle Witosa, Ligota, Brynów, Piotrowice, Ochojec, Osiedle Paderewskiego, Giszowiec (odjazdy z przystanku Osiedle Tysiąclecia Ułańska – odległość od bram stadionu ok. 350 m)

linia autobusowa 808 – z centrum Katowic uruchomione zostaną dodatkowe kursy po zakończonym wydarzeniu, zapewniając odwóz do miast: Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza.

Komunikacja autobusowa 9 czerwca – objazdy:

Od ok. 15:00 dla linii autobusowych nr: 7, 23, 109, 673, 674 dokonujących przejazdu z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia wprowadzona zostanie trasa objazdowa, tj. autobusy tych linii po obsłudze przystanku Dąb Kościół skierowane zostaną ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku Osiedle Tysiąclecia ZOO. Autobusy tych linii obsługiwać będą wszystkie rozkładowe przystanki, zmiana dotyczyć będzie wyłącznie trasy przejazdu z uwagi na czasową organizację ruchu drogowego.

Komunikacja publiczna dla uczestników koncertu „Scenozstąpienie” będzie darmowa.

Publiczność jest zwolniona z obowiązku uiszczania opłat za przejazd komunikacją miejską od godziny 17:00 dnia 9 czerwca do godziny 1:00 dnia 10 czerwca. Dokumentem uprawniającym do przejazdu bezpłatnego jest bilet na wydarzenie „Scenozstąpienie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.