Schody na dworcu PKP / fot. InfoKatowice.pl

Wiadomo kiedy ruszą prace przy nieczynnych schodach na dworcu. Schody docelowo zostaną wymienione na nowe, ale trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Remontu doczeka się też jedna z wind, te też ulegają awarii.

Powoli kończy się spektakl pod tytułem nieczynne ruchome schody na dworcu PKP. Te prowadzą z holu głównego dworca na dworzec autobusowy. Osoby niepełnosprawne lub starsze mają sporo problemów z pokonaniem stromych nieczynnych schodów. Po dużych perturbacjach w końcu PKP wyłoniło wykonawcę wymiany schodów – w sumie trwało to dwa lata. Wpłynęły dwie oferty. OTIS Sp. z o.o  zażądała ponad 1,17 mln zł, a firma Schindler Polska Sp. z o.o wyceniła usługę na ponad 2,3 mln zł. Ostatecznie wygrała firma Schindler Polska.

– Przygotowywana jest dokumentacja projektowa dotycząca demontażu i wymiany schodów ruchomych na dworcu w Katowicach. Termin realizacji inwestycji to 25 tygodni od daty podpisania umowy. Rozpoczęcie prac planowane jest w lipcu – poinformowała nas Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z PKP S. A.

Reklama

Zmiany mają nastąpić też docelowo w przypadku wind, które też się cyklicznie psują. – W kwietniu jedna z wind miała awarię, która została już usunięta i winda jest sprawna. Aktualnie również druga winda działa bezawaryjnie. Trwa postępowanie przetargowe na jej modernizację – dowiedzieliśmy się w PKP.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 21 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.