Elektroniczne dzięcioły / fot. KMO
Reklama

Elektroniczne dzięcioły w Katowicach, tego jeszcze u nas nie było. Dzięcioły pojawią się w ramach festiwalu Katowice Street Art 2019 URBAN SOUND. Elektroniczne ptaki będą pukać, gdy w pobliżu pojawi się np. nasz telefon.

Katowice Street Art 2019 URBAN SOUND to kontynuacja festiwalu, które od ośmiu lat jest częścią Katowic.

Reklama

– Po edycjach, których znakiem rozpoznawczym były murale, a następnie instalacje w przestrzeni miasta i rezydencje artystyczne, festiwal przechodzi kolejną transformację – mówi Łukasz Kałębasiak z Katowice Miasto Ogrodów.

Tegoroczna edycja skupi się na obszarach do tej pory nie zgłębianych, a mianowicie dźwiękowi w przestrzeni publicznej.

Pierwszym gościem Katowice Street Art Urban Sound będzie włoski artysta multimedialny Marco Barotti, który po ukończeniu Akademii Jazzowej w Sienie skoncentrował się na działaniach łączących sztuki wizualne z dźwiękiem oraz interwencjach w środowisko naturalne oraz miejskie.

Jego prace prezentowane były na międzynarodowych wystawach i w galeriach, m.in.: nGbK w Berlinie, Saatchi w Londynie czy Futurium w Berlinie.

Artysta zaprezentuje instalację dźwiękowych The Woodpeckers, czyli Dzięcioły. Elektroniczne dzięcioły w czasie rzeczywistym przekształcać będą fale radiowe telefonów komórkowych czy innych urządzeń bezprzewodowych w dźwięki perkusyjne. W efekcie powstanie generatywna kompozycja akustyczna, której forma ulegać będzie ciągłej transformacji w zależności od wybranej przez artystę lokalizacji.

W piątek podczas spotkania w Biurze Dźwięku Katowice (siedziba KMO) opowie o roli dźwięku w swoich pracach w kontekście przestrzeni miejskiej. Wykład w języku angielskim rozpocznie się o godz. 18.00.

Dzięcioły Marco Barottiego trafią na katowickie ulice w sobotę i niedzielę (11 i 12 maja). Zobaczymy (i usłyszymy) je m.in. w podcieniach Miasta Ogrodów oraz w okolicach Ronda Sztuki. Artysta i jego elektroniczne ptaki odwiedzi katowickie parki i ulice, żeby dokonać analizy poziomu promieniowania elektromagnetycznego w naszej najbliższej okolicy.

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.