Śniadanie Wielkanocne w MCK / fot. InfoKatowice.pl

Święta Wielkanocne to czas, który tradycyjnie spędzamy w wyjątkowej atmosferze z najbliższymi. Nie wszyscy jednak mają takie możliwości. Dla osób, które nie mają rodziny lub mieszka ona daleko, Fundacja Wolne Miejsca zorganizowała w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Śniadanie Wielkanocne dla samotnych.

W Śniadaniu, w którego organizację zaangażowanych było kilkuset wolontariuszy, wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców Katowic i okolicznych miast. Do przygotowania menu zużyto m.in. 4000 sztuk jajek, 350 kg białej kiełbasy, 200 kg ziemniaków, 20 kg ogórków kiszonych czy 20 litrów majonezu. A co pojawiło się na świątecznym stole? – Na śniadaniu wielkanocnym obowiązkowo musiał pojawić się żurek śląski, jajka z dwoma nadzieniami oraz kiełbasa na gorąco. Poza tym przygotowaliśmy ciasta, kawę, herbatę i dwa rodzaje sałatek – informuje koordynatorka wydarzenia w Katowicach Mariola Korduła.

Katowickie Śniadanie Wielkanocne nie było jedyną tego typu imprezą w Polsce. Podobne wydarzenie Fundacja Wolne Miejsca zorganizowała także w Kołobrzegu, Radomiu, Łodzi, Olsztynie i Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.