Droga Krzyżowa zablokuje dzisiaj kilka ulic w Katowicach. Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą brać to pod uwagę. Powrót do domu lub dotarcie do miejsca docelowego może się opóźnić.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie się o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”.

Uczestnicy nabożeństwa przejdą do katedry ulicami: Wincentego Pola, Mikołowską, dalej pod kościół św. Ap. Piotra i Pawła, Kopernika, do pl. Karola Miarki, a następnie Jagiellońską, Sienkiewicza i Powstańców.

Zakończenie Drogi Krzyżowej przewidziane jest na godzinę 21:00. Należy się liczyć z utrudnieniami.

13 KOMENTARZE

  1. Każda władza, ugrupowanie czy organizacja lubi pochody, wiece czy marsze. Komuniści, demokraci czy duchowni. Spendy umacniaja….. ale co? Władze, przynależności czy propagandę?

  2. Był taki ustrój, który za wszelką cenę chciał wiarę wyszydzić, sponiewierać, zniszczyć. Po komentarzach widać, że idea ta jest wciąż żywa. 🙁

    • Nie mów tak i pomyśl, sparaliżować centrum miasta, żeby pokazać tortury,a dla radosnych pochodów miejsca nie ma, czy widzisz równowagę? ponoć w ciszy należy się modlić,(chyba, że polskie wyznawanie wiary ma spec prawa?)

  3. Nikt nie chce wyszydzać czy niszczyć, ale niech ta wiara i każda inna miota się w swoich świontyniach i nie uprzykrza życia innym ludziom, czemu niby to ma służyć, zainteresować?
    To kiepsko to wychodzi, bo na razie tylko wkurza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 18 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.